Meizu Pro 7’nin Arka Tarafında E-mürekkep Ekran Olacak

Meizu Pro 7’nin Arka Tarafında E-mürekkep Ekran Olacak

Meizu Pro 7’nin Arka Tarafında E-mürekkep Ekran Olacak

Meizu Pro 7’nin Arka Tarafında E-mürekkep Ekran Olacak

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Meizu’nun yeni amiral gemi modeli Meizu Pro 7’nin Arka Tarafında E-mürekkep Ekran olacağı ortaya çıktı. Telefonun işlevsel özelliğini arttıracak olan bu detay ile ekranı açmaya ihtiyaç duymadan birçok işin yapılması sağlanacak.

Son dönem telefonların tasarım, yazılım ve donanımlarının birbirine yaklaşmasıyla birlikte birçok firma ayrışmak için tasarım noktasında daha agresif adımlar atmaya başladı. Ortaya çıkan son görsellerle birlikte Meizu’nun telefonuna ikincil E-mürekkep ekranı olacağı ortaya çıktı. Bir zamanlar “YotaPhone” adlı telefonlarda gördüğümüz bu işlevsel teknolojinin diğer firmalar tarafından benimsenip kullanmasıyla birlikte daha farklı yorumlarla karşılaşacağız.

Sızdırılan görsellerde görüldüğü gibi telefonun arka tarafında çok küçük bir alanda siyah/beyaz bir E-mürekkep ekranı bulunuyor. Cevapsız çağrılar, mesajlar, bildirimler ve saat/tarih gibi bilgilerin yer aldığı bu bölüm kullanım kolaylığı sağlayarak klasik telefonlardan çok daha farklı bir deneyim sunuyor.

Meizu Pro 7'nin Arka Tarafında E-mürekkep Ekran OlacakYapısı gereği enerjiyi çok az tüketen E-mürekkep ekranlarda görüntü oluşturulduktan sonra görüntünün ekranda tutulması için enerji kullanılmadığından bataryadan da tasarruf sağlanıyor. Ayrıca hücre yapısı klasik arkadan aydınlatmalı ekranlardan farklı olduğu için görüntü çok daha net ve keskin olarak ekranda oluşturulabiliyor.

Sızdırılan bilgilere göre Meizu Pro 7’nin özellikleri ise; 5.2 inç 1080p çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, 10 çekirdekli Helio X30 yonga seti, 6 GB RAM12MP+16MP çözünürlüğünde çift arka kamera, 3000mAh kapasiteli batarya, USB 3.1 Tip-C portu ve Android 7.0 işletim sistemi şeklinde olacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin