Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft 365 Kullanıcıları Son Bir Yılda Olağanüstü İhlallerle Karşılaşıyor

Microsoft 365 Kullanıcıları Son Bir Yılda Olağanüstü İhlallerle Karşılaşıyor

Microsoft 365 Kullanıcıları Son Bir Yılda Olağanüstü İhlallerle Karşılaşıyor

Microsoft 365 Kullanıcıları Son Bir Yılda Olağanüstü İhlallerle Karşılaşıyor

Zaman zaman çevrimiçi ihlaller oluyor, ancak Microsoft 365‘in Güvenlik Kör Nokta raporunda bildirildiği üzere son 12 ayda Microsoft 365 kullanıcılarının sürekli bir parçası oldu.

Salgın sırasında herkes evlerinin dört duvarına hapsedildi ve evden çalışıyordu. Bu süre zarfında, Microsoft kullanıcıları en çok veri ihlalini yaşadı. Microsoft‘u kullanan BT liderlerinin neredeyse yüzde 67‘si, işletim yazılımı olarak Microsoft kullanmayanlara kıyasla veri ihlallerinin bir parçasıydı.

Bu veriler, Arlington Research tarafından Egress adına bağımsız olarak yürütülen bir anketin sonuçlarından oluşturuldu, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve hukuk gibi dikey sektörlerde ABD ve Birleşik Krallık‘ta 500 BT lideri ve 3.000 uzaktan çalışan çalışanla görüşüldü. .

Microsoft kullanıcıları arasındaki veri ihlalleri en çok Microsoft 365 kullanıcılarında yaşandı; burada Microsoft 365 kullanıcılarının yüzde 15‘i yalnızca geçen yıl 500 olay yaşarken, diğer e-postaların kullanıcıları yalnızca yüzde 4 oranında e-posta ihlali yaşadı.

Veri ihlallerinin yanı sıra, yanlış yönlendirilen e-postalar da Microsoft 365 kullanıcıları arasında birçok kez gözlemlenmiştir. Kullanıcıların yüzde 26‘sı, Microsoft 365 dışı kullanıcıların sadece yüzde 14‘üne kıyasla, bir çalışanın e-posta yoluyla istemeden veri paylaşması nedeniyle meydana gelen e-posta ihlali vakalarını bildirdi.

Microsoft kullanıcıları için sonuçlar da daha ciddidir; Microsoft 365 kullanan işletmeleri % 93‘ü ihlal nedeniyle olumsuz sonuçlar bildirirken, kullanmayan işletmelerin yalnızca % 84‘ü.

BT liderlerinin yüzde 76‘sı, gelecekte uzaktan ve hibrit çalışmanın kullanıcıların Microsoft 365 e-posta veri kaybını önlemeyi daha zor hale getireceğini beklerken, Microsoft dışı kullanıcıların yalnızca yüzde 40‘ının bu kaybı yaşaması bekleniyor.

Egress‘in Baş Teknoloji Sorumlusu Darren Cooper, salgın sırasında Microsoft‘un birçok kuruluş için olağanüstü bir benimseme olduğunu ve onlara birçok maliyet ve verimlilik avantajı sağladığını ancak güvenliklerinin her zaman istikrarsız olduğunu ve e-posta veri kaybı riskini göz ardı edemeyeceklerini söylüyor. Microsoft 365 ve kuruluşların bugün karşı karşıya olduğu giden e-posta güvenlik risklerini azaltmak için statik DLP çözümlerinin eksiklikleri.

Güvenlik şu anda biraz püskü görünse de, şirketin gelecekte ihlallerini sürdürmek için çalışmasını ve kullanıcıların daha fazla zorluk yaşamamasını içtenlikle umuyoruz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin