Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Lumia 650 fiyatı ve özellikleri belli oldu

Microsoft Lumia 650 fiyatı ve özellikleri belli oldu

Microsoft Lumia 650 fiyatı ve özellikleri belli oldu

Microsoft Lumia 650 fiyatı ve özellikleri belli oldu

Geçtiğimiz ay sızdırılan ve bazı aksaklıklar ile ertelenen Microsoft Lumia 650 fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft Lumia 650’nin render görüntülerinin yayınlanmış ve herkes yeni bir telefon beklentisine girmişti. Ancak daha sonra sızan bir bilgiye göre yazılımla ilgili bir sıkıntı olduğu için çıkışın gecikeceği söyleniyordu.

Bu sefer de İrlanda’dan gelen bir bilgiye göre, Lumia 650 kontratsız olarak €199.99‘dan satışa çıkacak. Bu bilginin geçtiğimiz ay sızdırılan İngiltere (£199) ve Çek Cumhuruiyeti ($222) fiyat bilgileri ile uyuştuğu söylenebilir.

Telefonun yayınlanan teknik özelliklik bilgisi de şu şekilde; 4.97-inç 720p ekran, 8 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera, 1.3 GHz‘de çalışan 4-çekirdekli bir işlemci (Snapdragon 212 olabilir), 1 GB RAM, 16 GB genişletilebilir (micro SD) dahili depolama alanı, HD ses desteği, göz atma ekranı (bildirimlerin enerji tüketmeyecek bir şekilde ekranda belirmesi) olarak sıralanabilir.

Windows 10 Mobile işletim sistemi ile gelecek olan Lumia 650 ayrıca metal bir çerçeveye de sahip olacak. Tasarım olarak oldukça iyi olan telefon uygun fiyatı ile gelirse hem mobil sektörde bir boşluğu doldura bilir hem de Microsoft tarafında bir hareketlenmeye neden olabilir.

Microsoft Lumia 650 fiyatı ve özellikleri

Zira Microsoft bu aralar oldukça kötü durumda. En son yayınlanan mali raporlara göre firma mobil pazar payında %5’in altına düşerek tarihinin en düşük seviyelerini inmişti. Umarız Microsoft bu düşüşe yeni çıkartacağı telefonları ve Windows 10 Mobile işletim sistemi ile dur diyebilir.

Son olarak telefonun 22 veya 25 Şubat tarihinde, düzenlenecek olan MWC’de (Mobil Dünya Kongresi) tanıtılması bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin