Ana SayfaHaberMicrosoft,...

Microsoft, Son Güncelleme ile Windows 10’daki Simgeleri Değiştiriyor

Microsoft, Son Güncelleme ile Windows 10’daki Simgeleri Değiştiriyor

Microsoft, Son Güncelleme ile Windows 10’daki Simgeleri Değiştiriyor

Microsoft, Son Güncelleme ile Windows 10’daki Simgeleri Değiştiriyor

En son Windows 10 Insider Preview sürümü, platform için en son yeniden tasarlanmış klasör grubunu içeriyor. Microsoft, Office paketi için 2019’da buluta geçişini yansıtan yeni simgeler yayınladı ve o zamandan beri Windows 10‘un temel uygulamaları (Takvim ve Posta gibi) için güncellenmiş simgeler yayınlıyor. En son simge grubu, Masaüstü, Belgeler, İndirilenler ve Resimler gibi üst düzey kullanıcı klasörleri dahil olmak üzere Dosya Gezgini’nde bulacağınız klasörlerin görünümünü değiştirir.

Microsoft, Windows 10‘da daha fazla tutarlılık sağlamak için klasörlerin yönünü değiştirdi. Bu arada, yeni tasarımların bir bakışta ayırt edilmesini kolaylaştırması amaçlanıyor – artık seçim yapabileceğiniz birden fazla sarı renkli klasör yok. Teknoloji devi, Geri Dönüşüm Kutusu ve Yerel Disk simgelerini de yan taraf yerine öne bakacak şekilde güncelledi. Microsoft, daha uyumlu bir görünüm için zamanla yeni Windows 10 simgelerini sunmaya devam edeceğini söylüyor.

En son Windows 10 Insider Preview sürümü, platform için en son yeniden tasarlanmış klasör grubunu içerir. Microsoft, Office paketi için 2019’da buluta geçişini yansıtan yeni simgeler yayınladı ve o zamandan beri Windows 10’un temel uygulamaları (Takvim ve Posta gibi) için güncellenmiş simgeler yayınlıyor. En son simge grubu, Masaüstü, Belgeler, İndirilenler ve Resimler gibi üst düzey kullanıcı klasörleri dahil olmak üzere Dosya Gezgini’nde bulacağınız klasörlerin görünümünü değiştirir.

Microsoft, Windows 10’da daha fazla tutarlılık sağlamak için klasörlerin yönünü değiştirdi. Bu arada, yeni tasarımların bir bakışta ayırt edilmesini kolaylaştırması amaçlanıyor – artık seçim yapabileceğiniz birden fazla sarı renkli klasör yok. Teknoloji devi, Geri Dönüşüm Kutusu ve Yerel Disk simgelerini de yan taraf yerine öne bakacak şekilde güncelledi. Microsoft, daha uyumlu bir görünüm için zamanla yeni Windows 10 simgelerini sunmaya devam edeceğini söylüyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin