Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Teams Ücretsiz Aile Sürümünü Kullanıma Sundu

Microsoft Teams Ücretsiz Aile Sürümünü Kullanıma Sundu

Microsoft Teams Ücretsiz Aile Sürümünü Kullanıma Sundu

Microsoft Teams Ücretsiz Aile Sürümünü Kullanıma Sundu

Microsoft Teams, işyeri iletişimi için Slack‘e rakip olarak iyi bilinir, ancak neredeyse bir yıl önce şirket, onu aile veya arkadaşlarla kullanmaya yönelik bazı özellikler de aldığını duyurdu. Uzun bir önizleme döneminin ardından Microsoft, Teams‘in artık herkesin kullanımına açık olduğunu ve kişisel kullanım için ücretsiz olduğunu duyuruyor.

Teams‘i kişisel kullanım için henüz denemediyseniz, Slack ve Discord gibi platformlardan görüntülü arama, sohbet, birlikte çalıştığınız dosyalarla entegrasyon gibi temel özellikleri içerir. Bugünkü duyuru, Microsoft‘un onu arkadaşları ve aileleri ile kullanmak isteyen kişilere yönelik olduğu türden özelliklerin altını çiziyor. Örneğin, “Birlikte Mod” sizi ve arayanları sanal bir paylaşılan ortama yerleştiren görüntülü aramada bir değişikliktir; Microsoft, bunun aslında video görüşmesi yorgunluğunu azalttığını söylüyor “çünkü beyninizin standart bir video görüşmesine kıyasla çok çalışması gerekmiyor.”

Teams‘deki bir başka kişisel özellik, video görüşmeleri sırasında canlı emoji ve GIF’leri kullanarak tepki vermesidir. Ve Microsoft, kullandığınız cihaza bağlı olarak birden fazla bağlantı için endişelenmenize gerek olmadığını söylüyor – bir bağlantı web’de, PC‘lerde ve Mac‘lerde ve mobil cihazlarda çalışacak. Bu, video konferanslar için oldukça standart bir özelliktir, ancak yine de yararlıdır.

Microsoft ayrıca, bir grup sohbetinde paylaşılan yapılacaklar listeleri gibi şeyler de dahil olmak üzere Teams’e eklenmiş bazı organizasyon özelliklerine sahiptir. Belirli bir grupla sohbet başlatabilir ve ardından bir liste oluşturabilir ve öğeleri yalnızca bu kişilere atayabilirsiniz. Ekipler ayrıca herhangi bir mesajı alıp bir yapılacaklar öğesine dönüştürmenize izin verir, böylece biri sizden bir şey yapmanızı isterse, bu mesaj görev listeniz için bir öğeye dönüştürülebilir.

Benzer şekilde, grup sohbetleriyle anket başlatabilir ve ardından bir video görüşmesi veya takvim girişi ayarlamak gibi, anket tamamlandığında doğrudan anketten işlem yapabilirsiniz. Son olarak, Teams dosyalar, fotoğraflar, bağlantılar, etkinlikler, paylaşılan görevler ve daha fazlası dahil olmak üzere grubunuzla paylaşılan her şeyi görmenizi sağlayan bir “kontrol paneli görünümü” içerir.

İş için Teams kullanan biriyseniz, Microsoft, kişisel kullanım için Teams‘in ürünün iş tarafından tamamen farklı olduğunu açıkça belirtti. Her şey ayrı tutulur, ancak masaüstü uygulaması iki mod arasında geçişi önemsiz hale getirir. Yine, bu kulağa birden fazla Slack işyerine sahip olmaktan farklı değil. Ancak birçok insanın kişisel iletişim için Slack’i kullandığı göz önüne alındığında, Microsoft‘un Teams’in kişisel tarafını da daha ilgi çekici hale getireceği mantıklı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin