Ana SayfaHaberMicrosoft...

Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

Microsoft Teams Uçtan Uca Şifreleme Desteği Alıyor

Microsoft nihayet bu yılın sonlarında Microsoft Teams‘e uçtan uca şifreleme desteği ekliyor. Ticari müşteriler için bu yılın ilk yarısında Teams‘de uçtan uca şifrelemenin bir önizlemesi sunulacak. 1’e 1 planlanmamış Teams aramaları için kullanılabilir ve daha hassas konuşmalar için tasarlanmıştır.

Bu, çoğunlukla çalışanlar arasındaki gizli görüşmelerde veya bir çağrı üzerinden bir çalışana parolasını veren bir BT yöneticisi gibi senaryolar için yararlı olacaktır. İlk önizleme 1’e 1 planlanmamış aramalarla sınırlı olacak, ancak Microsoft bunu zaman içinde planlı aramalar ve çevrimiçi toplantılara genişletmeyi planlıyor.

Şu anda Microsoft Teams, toplantılar için uçtan uca şifrelemeyi desteklemiyor. Veriler aktarılırken ve kullanımda değilken şifrelenir ve bu, yetkili servislerin veri saklama kaydı amacıyla içeriğin şifresini çözmesine izin verir. Microsoft şu anda kullanılmayan dosyaların güvenliğini sağlamak için SharePoint şifrelemesini ve Microsoft Teams’de depolanan notlar için OneNote şifrelemesini kullanmaktadır. Teams’teki tüm sohbet içeriği de aktarılırken ve beklemede şifrelenir.

Microsoft Teams’in ana rakibi Slack de uçtan uca şifreleme kullanmıyor. Zoom, teknolojiyi Ekim ayında uygulamaya başladı ve yavaş yavaş önizlemesine daha fazla özellik ekliyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin