Ana SayfaHaberMicrosoft,...

Microsoft, Windows 10X’in Fişini Çektiğini Doğruladı

Microsoft, Windows 10X’in Fişini Çektiğini Doğruladı

Microsoft, Windows 10X’in Fişini Çektiğini Doğruladı

Microsoft, Windows 10X’in Fişini Çektiğini Doğruladı

O kadar uzun ki Windows 10X, seninle dalga geçecek vaktimiz yoktu. Microsoft bugün, çift ekranlı cihazlar için Windows 10‘un inceltilmiş sürümü olan 10X‘in bu yıl piyasaya sürülmeyeceğini doğruladı. Bunun yerine şirket, yenilenmiş dokunmatik ekran klavyesi gibi bazı 10X özelliklerini mevcut işletim sistemine eklemeyi planlıyor. Microsoft geçen yıl Windows 10X‘in odağı tek ekranlı cihazlara kaydırdığını açıkladığı için haberler çok da şaşırtıcı değil. Bu noktada, Microsoft doğrudan Chrome OS ve alt uç dizüstü bilgisayarları hedefliyor gibiydi. Ancak gerçekçi olarak, Microsoft’un başka bir işletim sistemi varyantını kullanmaya başlaması hiçbir zaman mantıklı gelmedi.

“Windows 10X adlı bir ürünü başlangıçta planladığımız gibi 2021 yılında piyasaya sürmek yerine, şimdiye kadarki yolculuğumuzdan öğrendiklerimizden yararlanıyoruz ve temel temel 10X teknolojisinin Windows’un diğer bölümlerine ve şirketteki ürünlere entegrasyonunu hızlandırıyoruz,” John Cable bir blog gönderisinde söyledi. “Aslında, bunun bir kısmı Windows Insider önizleme yapılarında Windows’un çekirdeğine zaten yansımış durumda, örneğin Microsoft Defender Application Guard gibi ürünlere entegre ettiğimiz yeni uygulama kapsayıcı teknolojisi, gelişmiş bir Sesle Yazma deneyimi ve modernize edilmiş bir dokunuş optimize edilmiş tuş boyutlandırması, sesler, renkler ve animasyonlar içeren klavye. “

Cable, Microsoft‘un Windows 10X teknolojisinin müşterilerine yardımcı olabileceği diğer alanlara baktığını söylüyor. Şirketin Windows 10 S ile işletim sistemini basitleştirme konusundaki hayal kırıklığı yaratan girişimi göz önüne alındığında, bu son gelişme pek de güven uyandırmıyor.

Daha parlak haberlerde, Cable, şirketin şu anda kararlılık iyileştirmeleri, Windows Defender Uygulama Koruması için hız yükseltmeleri ve birden çok Windows Hello kamerası için daha iyi destek sunan Mayıs Windows 10 güncellemesini kullanıma sunduğunu söyledi. Şimdi, harici Windows Hello kameranız varsayılan olarak ayarlanacak ve bu, dizüstü bilgisayarınızı yuvaya yerleştirilmiş modda kullanırken yararlıdır. Şirket ayrıca güncellemeyi yayınlamak için istikrarlı bir yaklaşım sergiliyor, bu nedenle cihazınızı birkaç hafta güncelleyemeyebilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin