Ana Sayfa Haber Motorola DROID...

Motorola DROID Turbo 2 Kamera Performansı Yayınlandı

Ana Sayfa Haber Motorola DROID...

Motorola DROID Turbo 2 Kamera Performansı Yayınlandı

Motorola DROID Turbo 2 Kamera Performansı Yayınlandı

Motorola DROID Turbo 2 Kamera Performansı Yayınlandı

Motorola DROID Turbo 2 Kamera Performansı

Geçtiğimiz gün tanıtılan Motorola’nın yeni amira gemi telefonu DROID Turbo 2 Kamera Performansı DxOMark tarafından test edildi ve sonuçları yayınlandı.

Bir çok telefon üzerinde aynı ortam ve koşullarda yapılan testlerde Motorola DROID Turbo 2‘nin kamerası performansı 84 puan almayı başarmış. Samsung Galaxy Note 4 ve LG G4’ün üstüne yerleşen Motorola DROID Turbo 2 sıralamada 4. olmayı başarmış.

Telefonun kamera özelliklerini hatırlayacak olursak; 21 Megapiksel çözünürlüğünde arka kameraya ve çift LED’li bir flaşa sahip.F2.0 lense sahip olan arka kamera 1440p@30fps, 1080p@30fps, 720@60fps, HDR video kadı yapabiliyor.

Motorola DROID Turbo 2 Kamera Performansı Yayınlandı, DROID Turbo 2 Kamera Performansı

DxOMark’ın fotoğraf test sonuçlarına göre kameranın otofokusunun iyi ve hızlı olduğu, beyaz dengesinin ve renklerin iyi göründüğü, flaşlı çekimlerin genel olarak iyi olduğu ve hem yüksek hemde düşük ışık koşullarında ayrıntıları koruduğu bildirilmiş.

Olumsuz olarak eleştirilen sorunlar ise; fotoğrafların mavi gök yüzü renk doygunluğunun iyi olmadığı, HDR çekimlerde gök yüzünün renklerinin bozulduğu ve flaş ile yapılan çekimlerde fotoğrafın köşelerinde zayıflama olduğu açıklanmış.

DxOMark’ın video test sonuçlarına göre kameranın görüntü sabitleme yeteneğinin oldukça iyi olduğu, iyi ve hızlı otofokus yaptığı, detay korumasının ve gürültü seviyesinin iyi olduğu ve beyaz dengesinin ve renklerin iyi göründüğü bildirilmiş.

Video konusunda olumsuz olarak eleştiriler şunlar; bazen titremelerin olduğu, pozlamanın yavaş olduğu, düşük ışıkta otofokusun yavaş olduğu ve düşük ışıkta gölgelenmelerin oluştuğu açıklanmış.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin