Mozilla’dan Güvenli Dosya Paylaşım Servisi; Send

Mozilla’dan Güvenli Dosya Paylaşım Servisi; Send

Mozilla’dan Güvenli Dosya Paylaşım Servisi; Send

Mozilla’dan Güvenli Dosya Paylaşım Servisi; Send

Mozilla; dosyaların güvenliğini ve gizliliğini koruyarak gönderen Send , 24 saat içinde tek kullanımlık indirmeden sonra verileri silen dosya paylaşım servisini duyurdu.

Send adı verilen bu hizmetle 1 GB’a kadar olan dosyaları herhangi bir limit veya hız sınırlaması olmadan kolayca yüklemenize izin veriyor. Daha sonrasında yüklenilen dosya özel bir kriptolama yazılımı sayesinde şifreleniyor. 24 saat boyunca aktif olan link ile bir kere indirme işlemi yapılabiliyor. 24 saatten sonra veya tek seferlik indirme işleminden sonra dosya sunucudan siliniyor. Böylece verileri kalıcı olarak değil, geçici olarak depolanması sağlanıyor.

Oldukça işlevsel olan sistem https://send.firefox.com/ sitesine gidilerek hiçbir üyelik vs işlemi yapmadan verileri kolayca yükleyebiliyorsunuz. Dosyanızı yükledikten sonra size verilen link ile hiçbir hız limitine takılmadan 24 saat içinde tek seferlik indirme yapabiliyorsunuz.

İnternetin gizliliğine ve güvenliğine önem veren Mozilla vakfı buna benzer pek çok girişimde bulunuyor. “Para için değil, herkes için” sloganını kullanan vakıf her ne kadar web tarayıcı tarafında yaptığı çalışmalarla bilinse de başta veri güvenliği ve gizliliği olmak üzere bulut depolama servisi ve daha birçok konuda kullanıcılara kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

2 YORUM

  1. Ya böyle diyonuz da o belgeler hep adamlarda kalıyor. Silindi diyip yalan ediyolar be abi. Neyse sen de elçisin bilgi aktarıyosun tabi de bil yani. Eyvallah ama güzel yazı.

    • Teşekkür ederiz. Ücretsiz olan her servisin bunu yaptı kesin. bkz. whatsapp, google drive vs sunucuların elektriği, çalışan ücretleri, sunu ücretini vs kendi cebinden sırf bizim iyiliğimiz için vermiyor, arka tarafta kullanıcı verilerini devletlere vs satıyordur.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin