Multiplayer Seçeneği ve Yeni Grafikleri İle Marshmallow Oyunu

Multiplayer Seçeneği ve Yeni Grafikleri İle Marshmallow Oyunu

Multiplayer Seçeneği ve Yeni Grafikleri İle Marshmallow Oyunu

Multiplayer Seçeneği ve Yeni Grafikleri İle Marshmallow Oyunu

Android 6.0 Marshmallow sürümünün fabrika dosyalarını erkenden yükleyen Nexus kullanıcıları  Multiplayer Seçeneği ve Yeni Grafikleri İle Marshmallow Oyunu ile karşılaştı.

Android Lollipop ile aynı tarzda olan oyun Marshmallow grafikleri ve Multiplayer seçeneği ile yenilendi. Marshmallow şeklinde engellerin arasından geçilen oyunda 6 kişiye kadar aynı anda oynama desteği de geldi.

Oyun genel olarak flappy bird ile aynı diyebileceğimiz bir yapıda. Android ve IOS işletim sisteminde çıkan ve bir anda herkes tarafından benimsenen oyunu Google sevmiş olacak ki Android Lollipop’dan sonra Android Marshmallow ‘da da bu oyuna yer vermiş.

Oyuna girebilmek için; Ayarlar/Hakkında bölümüne girerek Android sürümünün yazılı olduğu kutucuğa art arda tıklanması ile Marshmallow görüntüsü geliyor. Daha sonra Marshmallow’a basılı tutulduğunda oyun açılıyor.

Oyun açılır açılmaz çok kişi oynamak için üst taraftaki “+” butonuna tıklayarak 6 kişiye kadar aynı anda oynanabiliyor.Oyunu oynaya herkes farklı android simgeleri ile görünüyor.

Ayrıca ekran kişi sayısına göre bölünerek oynayanlar belli bölgelere basıp kendi android simgesini hareket ettirebiliyor ve kontrol ettiğimiz android simgesi karışmasın diye tıklandığında bir android simgesine doğru bir tür çizgi beliriyor.

flappy bird oyunundan bile daha hassas olan Marshmallow oyunu bir süreden sonra insanın sinirlerini bozabiliyor. Ancak çok kişili oynandığından daha zevkli olduğunu belirtelim.

Ayrıca çok kişi ile oynandığında üst tarafta yer alan bir çeşit scoreboard üzerinden yaptığımız skorları takip edebiliyoruz.Aşağıda yer alan video da Marshmallow oyununu izleyebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin