Ana Sayfa Haber Nokia C1...

Nokia C1 Render Görüntüleri ve Ayrıntıları Yayınlandı

Ana Sayfa Haber Nokia C1...

Nokia C1 Render Görüntüleri ve Ayrıntıları Yayınlandı

Nokia C1 Render Görüntüleri ve Ayrıntıları Yayınlandı

Nokia C1 Render Görüntüleri ve Ayrıntıları Yayınlandı

Nokia, Microsoft ile yaptığı bir anlaşma gereği telefon piyasasında çekilmişti. Uzun bir sürenin ardından yeni android telefonu olan Nokia C1 Render Görüntüleri ve Ayrıntıları Yayınlandı.

Bilindiği üzerin Nokia, Microsoft ile bir anlaşma yaparak Nokia telefon bölümünü Microsoft’a 7,5 milyar dolara satmıştı.Ayrıca yapılan anlaşma gereği Microsft Nokia markasını bir süre kullanma hakkını almış ve Nokia’yı 2016’nın 4. çeyreğine kadar telefon pazarından çekilmişti.

Ancak Nokia bu süreyi biraz daha esnetecek veya 2016’nın 4. çeyreğinde Nokia C1 adında Android bir telefonunu çıkartacak. Yayınlanan Nokia C1 Render Görüntüleri ile telefonun tasarımı ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliyoruz.

Görüntülerin kesin olarak Nokia C1’e ait olduğu bildirilmese de görüntüleri yorumlayacak olursak Nokia C1; oldukça büyük bir ekran ile geleceğini, kendine özel bir arayüz ile geleceğini (nokia arayüzü) ve güç tuşunun sağ üstte olacağını çıkartabiliriz.

Nokia C1 Render Görüntüleri ve Ayrıntıları Yayınlandı_2

Ayrıca Nokia C1’in diğer özellikleri şu şekilde (özellikler gerçek olmaya bilir); 5.0 veya 5.5 inç Full HD ekran, 2 GB RAM/32 GB dahili hafıza, 3GB RAM 64GB dahili hafıza seçeneği, 8 veya 13 Megapiksel arka kamera, 5 Megapiksel ön kamera ile geleceği söyleniyor.

Ayrıca arayüzün Android ve Microsoft varyantı bir tasarımla geleceği söyleniyor. Belki Nokia C1 Windows Phone 10 ile birlikte gelip, Android işletim sistemi de yüklenebilecek. Bu şekilde gelecek olması daha mantıklı.

Zira hem bu şekilde Windows tarafını memnun edecek, hemde kendisi Android tarafında kendini geliştirebilecek.

Her ne olursa olsun Nokia C1, çok yüksek ihtimalle 2016’nın 4. çeyreğinde gelecek. Bu zamana kadar gerek tasarımda, gerekse donanımda bir çok değişiklik olabilir. Umarız Nokia’yı çok sağlam bir telefonla mobil pazarda rekabetçi olurlar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin