Nokia D1C Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Nokia D1C Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Nokia D1C Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Nokia D1C Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Microsoft ile Nokia tarafından imzalanan anlaşmanın sonuna yaklaştığımız şu sıralarda gizemli bir Nokia telefonu Nokia D1C Geekbench testinde ortaya çıktı.

Neredeyse 1 yıldır Nokia’nın akıllı bir telefon çıkartacağı sık sık gündeme geliyor ancak sızıntı bilgiler ve sızıntı tasarımların ardından bir duyuru haberi gelmiyordu. Microsoft ile yapılan anlaşma gereği 2016 sonunu bekleyen firmanın içinde bulunduğumuz yılın 4. çeyreğinde ve 2017’nin ilk aylarında bir akıllı telefon çıkartacak.

En son sızdırılan bu bilgi de çok yakın bir tarihte bir akıllı telefon göreceğimizin göstergesi. Android 7.0 Nuga işletim sistemine sahip olması beklenen telefonun yine Nokai tarafından geliştirilen ve Stock Android arayüzüne benzer bir arayüzle gelmesi bekleniyor.

Nokia D1C Geekbench Testi

nokia-d1c-geekbench-testinde

Tek çekirdekte 628, çok çekirdekte 3229 puan alan telefonun 1.40 GHz hızında çalıştığını görüyoruz. Qualcomm’un Snapdragon 430 MSM8937 yonga seti ile gelecek olan telefonda Adreno 505 GPU ve 3 GB RAM bulunacak. Yani donanım olarak orta seviye bir telefon olacak gibi görünüyor.

nokia-d1c-geekbench

Henüz ekran ve kamera tarafın nasıl bir çözüme gidileceği bilinmiyor ancak, Ekranı 5.2-inç çözünürlüğünde 720p veya 1080p çözünürlüğünde IPS LCD ekran olacağı, kamera tarafında da 13  MP’e 8 MP arka ve ön kamera görebiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin