Nokia, Sony ve Ericsson, MWC 2021’e Katılmayacaklar

Nokia, Sony ve Ericsson, MWC 2021’e Katılmayacaklar

Nokia, Sony ve Ericsson, MWC 2021’e Katılmayacaklar

Nokia, Sony ve Ericsson, MWC 2021’e Katılmayacaklar

Mobil Dünya Kongresi bu yaz yüz yüze bir etkinlikle devam edecek. Ancak en büyük şirketlerden bazıları, geçen yıl COVID-19 salgını nedeni ile toplantıya katılmayacak.

Sony, Nokia, Ericsson ve Oracle da dahil olmak üzere birçok şirket bu yıl Mobil Dünya Kongresi‘ne katılmama kararlarını açıklayan bildiriler yayınladı. Bu, organizatörlerin COVID-19 endişeleri nedeniyle MWC 2021‘i Mart’tan Haziran 2021’e kadar ertelemesine rağmen.

Nokia yaptığı açıklamada, “Dikkatli bir incelemeden sonra, Mobil Dünya Kongresi Barselona 2021’de fiziksel olarak bulunmamaya karar verdi” dedi. “Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ortaklarımızın sağlığı bizim için büyük önem taşıyor. Etkinliğin uluslararası niteliği göz önüne alındığında ve küresel aşının hala erken aşamalarında kullanıma sunulmasıyla birlikte, bunun yerine yalnızca sanal etkinliğe katılma kararı aldık. “

Diğer şirketler, etkinlikten çekilme nedeni olarak COVID-19‘u öne sürerek benzer açıklamalar yayınladılar. Sony (CNET aracılığıyla), ürün haberlerini ve duyuruları iletmenin bir yolu olarak dijital ve çevrimiçi fırsatlara geçiş yapmakla ilgilendiğini söyledi.

MWC 2021‘e katılmayacağını ilk onaylayanlar arasında yer alan Ericsson, çalışanlarının ve dünyanın dört bir yanındaki toplulukların sağlığı ve refahına odaklandığını söyledi.

Ericsson yaptığı açıklamada, “Karar, üzücü olsa da, pandemiyi insanlardan ve seyahat perspektifinden yönetmeye yönelik ihtiyati yaklaşımımızı yansıtıyor ve aşılama programları küresel olarak uygulanıyor” dedi.

Yıllık etkinliği düzenleyen organizasyon olan GSMA, katılmamaya karar verenlerin kararına saygı duyduğunu ve alternatif olarak sanal bir platform oluşturacağını söyledi. Bununla birlikte, yüz yüze gösteriye katılmayacak her şirketin sanal olarak katılıp katılmayacağı belli değil.

GSMA, “MWC Barcelona 2021‘e herkesin katılmasının mümkün olmayacağını takdir ediyoruz” dedi. “Bu nedenle, herkesin benzersiz MWC deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlayacak sektör lideri bir sanal etkinlik platformu geliştirdik.”

Büyük şirketlerin katılım eksikliği, geçen yıl pandemi nedeniyle etkinliğini iptal etmek zorunda kalan Mobil Dünya Kongresi için büyük bir darbe oldu. Bir yıl sonra ve COVID-19 hala dünya çapında önemli bir sorun ve aşıların varlığına rağmen, virüsü yayma olasılığı hala var.

Şovun bu yaz Barselona‘da devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Organizatörler, güvenli bir ortam sağlamak için, katılımcıların Barselona’ya gelmeden önce negatif bir COVID-19 testi göstermelerini zorunlu kılmak da dahil olmak üzere, çok katmanlı bir plana sahip olduğunu söylediler. Katılımcıların aynı zamanda sahada negatif hızlı test yapmaları ve her 72 saatte bir yeniden test edilmeleri gerekecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin