Nokia’nın 2017’de Geleceği Doğrulandı

Nokia’nın 2017’de Geleceği Doğrulandı

Nokia’nın 2017’de Geleceği Doğrulandı

Nokia’nın 2017’de Geleceği Doğrulandı

Microsoft ile yaptığı anlaşmanın bu yıl sona ermesiyle Nokia’nın telefon pazarına gireceği neredeyse kesin gibiydi. Bugün ise Nokia’nın 2017’de akıllı telefon pazarına resmen gireceği doğrulandı.

Aslında Nokia’nın akıllı telefon dünyasına dönmesini uzun bir süredir konuşuyoruz. Microsoft’un Nokia’ya attığı kazığın ardında telefon pazarından hızlıca silinen Nokia’dan Android telefon görme istesek de Microsoft ile yapılan anlaşma ve cihaz geliştiren ekibin eksikliği buna engel oluyordu.

Nokia’nın 2017’de Geleceği Kesin

Uzun bir sürenin ardından önceden Nokia’nın kilit noktalarında çalışan önemli mühendislerinin geri dönmesi, Nokia CEO’sunun Mobil Dünya Kongresi’nin açılış konuşmalarından birini olması, marka kullanım hakkı ve üretimde iş ortaklığı gibi konularda yeni partneriyle anlaşmasıyla birlikte Nokia’dan 2017 yılda Android işletim sistemli cihazlar göreceğimiz kesinleşti.

nokianin-2017de-gelecegi-dogrulandi

Her ne kadar firma yeni yeni toparlanıyor ve çok rekabet edecek güçte olmasa da Nokia’nın mobil pazara girmesi hepimizin heyecanlandırmaya yetiyor. Geçmişte de iyi olduğu kamera konusunda yine geliştirmeler yapan Nokia’nın sağlam bir kamera mimarisi geliştirdiği bildiriliyor.

Farklı fiyat segmentlerine yönelik telefonlar çıkartacak olan Nokia ile etap da 3 veya 4 adet telefonla rekabet edecek. Bunlardan en az birinin Snapdragon 835 yonga setli ve AMOLED ekranlı üst seviye bir telefon olması bekleniyor. Onun dışında Android işletim sistemine giydirilmiş Z Launcher arayüzü ile gelecek olan telefonları en erken Mart ayında CES’de göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin