Note 7 Vakasından En Karlı Çıkan Sony Oldu

Note 7 Vakasından En Karlı Çıkan Sony Oldu

Note 7 Vakasından En Karlı Çıkan Sony Oldu

Note 7 Vakasından En Karlı Çıkan Sony Oldu

Bu sene teknoloji sektöründe en çok konuşulan Note 7 vakasından en karlı çıkan Sony oldu. Note 7’lerin toplatılmasıyla birlikte kullanıcı yüzdesi hızlı bir şekilde düşerken Sony Xperia XZ kullanıcı yüzdesi de hızlı bir artış yaşanmış.

Telefonların durduk yere alev alması ve sorunun tespit edilip çözülememesiyle Note 7’lerin toplatılması Android telefon sektöründen bir boşluk yaratmıştı. Bir süredir bu boşluğun kimin doldurabileceği, nasıl stratejiler izlenmesi gerektiği tartışılırken “apteligent” tarafından yayınlanan raporda Sony Xperia XZ’nin bu açığı doldurduğu görülüyor.

Duyurulmasından itibaren çok büyük yankı uyandıran, sunduğu özellikler, en iyi kamera, en iyi ekran, en güzel tasarım, en fonksiyonel telefon olarak söylenen telefon bir çok editör tarafından da yılın telefonu olarak nitelendiriliyordu.

Tablodan da görüleceği üzere satışa çıktığı an itibariyle çok büyük bir kişi tarafından alındığı görülüyor. Ancak patlama haberleri ve Samsung’un telefonları toplama çağrısı ile düşüşe geçen Note 7’nin pazar payını başta Sony olmak üzere Android telefonların geçici olarak kaptığını görüyoruz.

Ancak telefon alacak olan çok büyük bir kitle Note 7 gibi bir telefonu gördükten sonra başka bir markanın üst seviye telefonunu tercih etmeyip Galaxu S8’i bekliyor. Ayrıca Note 7’sini iade etmeyen yaklaşık olarak 100 bine yakın kişi bulunuyor. Samsung bu kullanıcılar yazılım güncellemeleri ile telefonu şarj edilmemesini sağlayarak müşterinin iade etmesini dayatacak. Zira Samsung patlama riski olan telefonları kullanıcılar mal ve canına zarar vermesini istemiyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin