Oculus Dokunmatik Kontrolcü ve Kulaklık Tanıttı

Oculus Dokunmatik Kontrolcü ve Kulaklık Tanıttı

Oculus Dokunmatik Kontrolcü ve Kulaklık Tanıttı

Oculus Dokunmatik Kontrolcü ve Kulaklık Tanıttı

Gecikmiş olan ve uzun bir süredir beklenen Oculus dokunmatik kontrolcü ve kulaklıklar nihayet bugün gerçekleştirilen etkinlikte duyuruldu.

Oculus Dokunmatik kontrolcü 199$ fiyat etiketi ile 10 Ekim’de ön siparişe çıkacak ancak dağıtıma ve resmi satışa 6 Aralık da başlanacak. Kontrolcüye ek olarak firma, Oculus VR gzölük için özelleştirilmiş bir kulaklık da duyurdu.

49$ fiyatına sahip olacak kulaklık  Oculus CEO’su Brendan Iribe’ye göre dünyanın en iyi üç kulaklığı arasında girecek kadar iyi olduğu belirtiliyor. Ses yalıtımı ve VR için optimize edilmiş sürücülere sahip olan kulaklık, Oculus VR’da kullanılabilecek diğer kulaklıklara göre daha iyi bir ses deneyimi vaat ediyor.

Oculus Dokunmatik Kontrolcü ve Kulaklık

Son kullanıcı fiyatının 599$ dolar olan Oculus VR gözlük, kontrolcüleri ile birlikte (199$) 798$ dolardan satılacak. Aynı paketin HTC Vive’de ki fiyatı 799$, PlayStation VR’da 400$’da satıldığını düşünecek olursak VR gözlük tarafında cihazların performans ve oyunları ile rekabet edeceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Oculus VR’da gerçek oda ölçeklerinde hareketleri izlemek için kullanılacak ikinci bir hareket sensörüyle geliyor. Bu sensör de ayrı olarak 79$’dan satışa sunulacak (Yani toplam 877$). HTC Vive’de kullanılan konrolcü izlem özelliğinde olan bu sensörlerle oyunda oynadığınız avatarınızın el ve parmak hareket ettirmek, bir şeyleri delmek veya toplamak için kullanılacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin