OnePlus Mini Snapdragon 810 İle Gelebilir

OnePlus Mini Snapdragon 810 İle Gelebilir

OnePlus Mini Snapdragon 810 İle Gelebilir

OnePlus Mini Snapdragon 810 İle Gelebilir

Fiyat/Performans ve tasarımıyla öm plana çıkan OnePlus sersinin yakın bir tarihte çıkması beklenen OnePlus Mini Snapdragon 810 İle Gelebileceği konuşuluyor.

OnePlus daha fazla kişiye ulaşmak ve portföyünü genişletmek içi 3. bir amiral gemi telefon OnePlus Mini çıkartacağı bu aralar sıkça gündeme geliyordu.

Özellikle Sony, Compact serisi ile küçük ekranlı amiral gemi telefonlara olan ilgiyi tek başına domine ediyordu. OnePlus’da Mini adını verdiği küçük ekranlı bir amiral gemi telefonla bu kategoride Sony ile rekabet edeceğe benziyor.

GFXBench listesinde görülen OnePlus Mini’nin bazı özellikleri de bu vesile ilgi ortaya çıkmış. 4.6-inç büyüklüğünde 1920×1080 piksel (Full HD) ekran, Android 5.1.1 Lollipop, Snapdragon 810, Adreno 430 GPU, 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza, 12 Megapiksel ana ve 4.8 Megapiksel ön kamera OnePlus Mini’nin başlıca özellikleri.

OnePlus Mini Snapdragon 810 İle Gelebilir_1

Oldukça dolu bir paket ile gelecek olan OnePlus Mini, hem Xperia Z5’i hem de Xpeiria Z1’i geride bırakıyor. Ancak Sony tarafında compact serileri genel olarak üst seviye ama ucuz telefonlar olarak karşımıza çıkıyordu.

Genel olarak bazı bileşenlerden (Ekran çözünürlüğü, RAM kapasitesi) bir kırpılmış olsa genel olarak üst seviye donanıma sahip telefonlar. Ancak OnePlus Mini hiçbir kırpılma olmadan (ekran boyutu hariç) gerçekten en üst seviye donanım ve bileşenler ile geliyor.

Bundan dolayı da OnePlus Mini’nin Xperia Z5 compact’dan daha pahalı olacağını söyleyebiliriz. Bu da Sony’nin compact serilerinde yakaladığı başarıyı OnePlus Mini yakalayamayacağı düşünülüyor.

Telefonun boyutunu küçültmek maliyet noktasından çok fazla bir düşüş yaşatmıyor. Umarız OnePlus, OnePlus Mini’yi dengeli bir fiyat etiketi ile satışa sunar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin