PayPal Dijital Varlık Şirketi Curv’ü Satın Aldı

PayPal Dijital Varlık Şirketi Curv’ü Satın Aldı

PayPal Dijital Varlık Şirketi Curv’ü Satın Aldı

PayPal Dijital Varlık Şirketi Curv’ü Satın Aldı

PayPal, kripto para ve dijital varlık cüzdanı Curv’ü satın aldığını açıkladı. Satış anlaşmasının detayları açıklanmazken, bu PayPal’in satın aldığı ilk dijital varlık şirketi oldu.

PayPal, 8 Mart günü yayınladığı basın duyurusunda Curv adlı dijital varlık şirketini satın aldığını açıkladı. İsrail merkezli şirket, müşterilerine Bitcoin gibi kripto paraları saklama imkanı tanıyor.

“Daha kapsayıcı bir finans sistemi”

Ekim 2020’de kripto para sektörüne giriş yapan PayPal, yapacağı çalışmalar doğrultusunda “daha kapsayıcı bir finans sistemi” kurmak istediğini açıkladı. PayPal’in kripto para biriminden sorumlu olan Jose Fernandez de Ponte, Curv ekibinin “teknik kabiliyetinden ve girişimci ruhundan” etkilendiklerini ifade etti.

Anlaşma şartları paylaşılmazken, Decrypt haberine göre PayPal’in Curv’ü almak için 200 milyon dolar ödemiş olması muhtemel.

2018 yılında kurulan Curv, müşterilerin paralarını korumak için kısaca MPC olarak bilinen multi-party computation yöntemini kullanıyor. Bunu yapan öncü şirketlerden biri olan Curv, dijital varlıkların güvenliğini sağlamak adına bulut bilişim teknolojisinden faydalanıyor.

İlk kez kripto para odaklı bir şirket satın alan PayPal, dijital varlıklar için dahili bir ekip kurmaya hazırlanıyor. Bu ekip, mevcut finans altyapısını iyileştirmek için çalışacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin