Ana SayfaHaberPinterest,...

Pinterest, 2020’nin İkinci Yarısına İlişkin Şeffaflık Raporunu Açıkladı

Pinterest, 2020’nin İkinci Yarısına İlişkin Şeffaflık Raporunu Açıkladı

Pinterest, 2020’nin İkinci Yarısına İlişkin Şeffaflık Raporunu Açıkladı

Pinterest, 2020’nin İkinci Yarısına İlişkin Şeffaflık Raporunu Açıkladı

Pinterest, yaratıcı zihninizi fikirler için yönlendirecek en iyi görüntülere sahip en estetik uygulamalardan biridir. Uygulamaya güvenen çok sayıda kullanıcı var ve tüm bunları göz önünde bulundurarak şirket çalışanları, platformun herkes için mutlu hislerle dolu, zararsız ve olumlu bir yer olarak kalmasını sağlıyor.

İçerik keşif motoru, Mayıs 2021’in son Perşembe günü 2020’nin son çeyreğine ilişkin Şeffaflık raporunu açıkladı ve bu rapordan, Pinterest‘in kullanıcıları için çevrimiçi olarak büyük bir alan sağlama konusunda dikkate değer bir iş çıkardığı sonucuna varılabilir. Kullanıcıların yüzde 0,02’si her ay, uygulamanın amacını ihlal ettiğini iddia eden bir Pin bildirdi ve sonunda bildirilen Pinler uygulamadan devre dışı bırakıldı.

Raporda Pinterest, politikasını ihlal edebilecek içeriği gözden geçirmekten ve derhal kaldırmaktan sorumlu şirketin harika AI teknolojisi aracılığıyla herhangi bir kullanıcı tarafından rapor edilmeden önce kaldırılan Pinlere genel bir bakış sundu. Raporda, teknoloji devi, kullanıcılara, anında kaldırılan en fazla içeriğin platformdaki komplo teorileri olduğunu ve herhangi bir rapor olmadan uygulamanın kendisi tarafından yüzde 91’i kaldırıldığını bildirdi. Kendini yaralama ve zararlı davranışların ardından %90 oranında, pandemi ve aşılarıyla ilgili özel tıbbi yanlış bilgiler %85 oranında, Taciz ve eleştiri %78 oranında zorbalıktan kaçınmak için kaldırıldı. En az kaldırma, yüzde 10 olan Yetişkin cinsel hizmetleri oldu.

Teknoloji devi, kullanıcıların bildirilmesinden sonra içeriğin kaldırılması konusunda aydınlandı ve kullanıcı raporlarından sonra en çok kaldırılan içerik, yaklaşık 155’313 pinin kaldırıldığı Yetişkin içerikleri kategorisine, 1.854 Pin’in Kendine Yaralanmayı teşvik eden içerik kategorisine düştü. Ekim-Aralık 2020 arasında yalnızca 421 gönderi kaldırılan platformda en az nefret dolu etkinlik olurken zararlı davranış kaldırıldı.

2020 yılının Ekim-Aralık aylarında, politikasını ihlal ettiği için platformdan kaldırılan en yüksek pano sayısı, neredeyse 50.000’den fazla pinin devre dışı bırakıldığı ve yalnızca en az sayıda spam panosunun kaldırıldığı Yetişkin içerikli panolar oldu.

Uygulamaların gizlilik ve politikalarını ihlal ettikleri için hesaplar da kaldırıldı ve neredeyse 3.115.438 olan en fazla hesap spam nedeniyle kaldırıldı, rapora göre kaldırılan en az hesap ise Grafik şiddet ve tehditler nedeniyle ve sadece 11’di.

Rapora göre, devlet kurumları, yaklaşık 3684 talebin onaylandığı yaklaşık 4078 gönderinin geri çekildiğini ve kalan gönderi sayısı şirket tarafından kısıtlandığını bildirdi.

Rapor, Pinterest’in içeriklerini ne kadar iyi yönettiğini ve zararlı içeriğin uygulamadan ne kadar verimli bir şekilde kaldırıldığını ortaya koyuyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin