Pixel Launcher Google Play’de Yayınlandı

Pixel Launcher Google Play’de Yayınlandı

Pixel Launcher Google Play’de Yayınlandı

Pixel Launcher Google Play’de Yayınlandı

Google geçtiğimiz gün Pixel telefonlarını duyurmuş ve gayri resmi Launcher uygulaması sızdırılmıştı. Şimdi ise Pixel Launcher Google Play’de resmen yayınlandı.

Android 5.0 sürüm ve üstü cihazlar için yüklenebilen uygulama şuan için bir çok cihazla da uygun olarak gözükmüyor. Ancak yine aynı sürümü APKMirror aracılığı ile yükleyip kurabilirsiniz.

pixel-launcher-google-playde
Xperia Z5’de ki görünümü

Genel anlamda Pixel Launcher’ın diğer Launcher’a göre çok bir özelliği yok. Google’ın Pixel telefonlarında kullanılan arayüzü, içerisinde hiç bir özellik olmamasından ötürü çok hızlı çalışıyor. Google Now ile senkronize edilmiş olan arayüzde uygulama menüsüne en aşağıda yer alan hızlı erişim uygulamalar bölümünü yukarıya çekerek erişiliyor.

Uygulamalar menüsü bir liste şekline getirilmiş olup, sadece yukarıdan aşağıya hareket edebiliyor. Bu listede aranılan uygulamalara daha hızlı ulaşmak için ayrıca bir arama kutusu da yerleştirilmiş.

Kullandığım süre boyunca bir sorun yaşamadığım arayüz gerçekten çok sade olup, diğer gelişmiş arayüzlere göre çok çok işlevsiz olduğunu da belirteyim. Google’ın arayüzle ilgili geliştirmesi gereken bir çok nokta var. Apple ve diğer Android cihazların arayüzleri bir hayli gelişmişken bu arayüzü hiç bir akıllı telefon hak etmiyor. (Aşağıda yer alan linklerden Pixel Launcher’ı indirebilirsiniz.)

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin