Ana SayfaHaberPlayStation...

PlayStation 5 ve RTX 3090 Stokları Çalındı

PlayStation 5 ve RTX 3090 Stokları Çalındı

PlayStation 5 ve RTX 3090 Stokları Çalındı

PlayStation 5 ve RTX 3090 Stokları Çalındı

PS5 konsollarını ve GeForce RTX 3090 gibi ekran kartlarını satın almanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bazı insanlar her iki ürünü de elde edebilmek için yasa dışı yollara başvursalarda böylesi görülmedi.

Yaklaşık 340.000 $ değerinde GeForce RTX 3090 GPU MSI‘dan çalındı. Aşağıdaki tweet MSI‘dan bir belgenin çevirisi. Belgeye göre popüler kartların 40 konteynerine tekabül ediyor.

GeForce RTX 3090, 1.499 $ ile Nvidia’nın tepe noktasında yer alıyor ve genellikle eBay‘de yüzlerce dolar daha pahalıya satıyor, bu da onları çalmak için yeterli bir motivasyon gibi görünüyor. Kartların nasıl çalındığı hakkında bilgimiz kısıtlı. Tom’s Hardware, MSI’ın iletişiminde, depoların dışına gönderilen GPU‘lar için ana güvenlik olarak her kamyonun video gözetimini ve denetimini gösterdiğini söylüyor. Bu durum MSI‘ın “içerideki çalışanların” hırsız olduğuna inanmasına neden oldu, ancak 4 Aralık Cuma tarihli tweet’te bu belgeden başka herhangi bir bilgi verilmedi.

PlayStation 5

PS5 tarafında, Birleşik Krallık‘taki hırsızlıklar çok daha dramatik ve tehlikeli görünen bir yöntemi içeriyor. The Times‘ın “takla atma” olarak adlandırdığı bir manevrada hırsızlar, kamyonu önden yavaşlatmak ve arkasından gelen arabanın kaputunun üzerinde dururken kamyonun arkasını açmak için arabaları kullanıyorlar. . Bildirildiğine göre bu yöntem, belirli bir kamyonda gerçekte ne olduğu hakkında bir tür içeriden bilgi gerektiriyor, ancak The Times, bu yıl 27 kez kullanıldığını ve tatil gönderilerinin gittikçe daha pahalı ürünler taşımaya başlamasıyla sıklığının arttığını söylüyor. Aşağıdaki Romanya‘dan bir videoda “rollover” örneğini görebilirsiniz.

Bir başka olası hırsızlıkta, Amazon PS5 alıcıları konsol yerine fritözler, kedi kumu ve diğer ev eşyalarını aldı. IGN, Amazon‘un geleneksel Prime markalı siyah versiyonundan farklı olarak, yeniden bantlanmış bir “PS5” kutusu alan müşterilerden biri oldu. Mevcut Amazon çalışanları ile yapılan görüşmeler, PS5‘leri bir Amazon deposundan kaçırmanın çok zor olacağını, ancak konsolların teslimat kamyonlarından çıkarılmasının mümkün olduğunu ileri sürdü. IGN’nin tüm macerası okunmaya değer, ancak şu an itibariyle etkilenen müşteriler gerçek PS5‘ler alıyor ve suçlular hala bilinmiyor.

Bu noktada eBay üzerinden bir PS5 veya GeForce RTX kartı almak isterseniz, her iki ürünün de perakende satış fiyatlarından daha yüksek fiyatlarla satıldığını görebilirsiniz. Bir mağazadan kolayca bir tane satın alamayacağınız düşünülürse, gerçek fiyatlar bir PS5 için 499 $ ve GeForce RTX 3090 için 1.499 $ değil, yeniden satışta maliyeti. En son eBay anketinde PS5’in ortalama fiyatlarının 1.024 dolara ve GeForce RTX 3090‘ın ortalama 2.076 dolara ulaştığını gördük. Her iki ürünün de neden hırsızların hedefi haline geldiğini anlamak güç değil.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin