Ana SayfaHaberPlayStation...

PlayStation 5’in Mağazalarda Yer Alacağı Tarih Netleşti

PlayStation 5’in Mağazalarda Yer Alacağı Tarih Netleşti

PlayStation 5’in Mağazalarda Yer Alacağı Tarih Netleşti

PlayStation 5’in Mağazalarda Yer Alacağı Tarih Netleşti

PlayStation 5’in online mağazalarda yeniden stoklarda olacağı tarih belli oldu. E-ticaret sitelerinin ürün sayfaları, PlayStation 5 bekleyenlere adeta müjde verdi.

19 Kasım’da Türkiye’de satışa sunulan Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 kısa bir süre içinde tükenmişti. İlk parti konsolları stokta tükendiği için alamayan oyunseverler, e-ticaret sitelerindeki bu gelişmeyle bekleyişe geçti. Buna göre; e-ticaret sitelerinin PlayStation 5’i 11 Aralık tarihinde satışa sunması bekleniyor.

11 Aralık tarihinin Türkiye genelinde bir satış olup olmadığı henüz belli değil. Bu nedenle PlayStation 5’in online mağazaların yanı sıra Türkiye genelindeki fiziksel mağazalarda satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

Türkiye’de satış yapan popüler bir e-ticaret sitesi, Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için ön sipariş almaya başladı. Ürün sayfasında “11/12/2020 tarihinde stoklarımızda olacaktır.” şeklinde bir ibare bulunan bu e-ticaret sitesine rağmen bu tarihe şüpheyle yaklaşanların sayısı da az değil. Çünkü konuyla ilgili olarak Sony Türkiye’den henüz resmi bir açıklama gelmedi.

İlk parti PlayStation 5’in stoklarda tükenmesinin ardından hem dünya hem de Türkiye’de karaborsacılara fırsat doğmuştu. Şu an stoklarda bulunmayan bu yeni nesil konsolların karaborsacılar tarafından Türkiye’de ortalam 15 bin TL’ye satıldığı konuşuluyor. Ayrıca ABD’deki karaborsacılar da tükenen stokları fırsat bilerek Play Station 5’i 25 bin dolardan satıyor. PlayStation 5 ile ilgili Sony’nin stok açıklamasına tıklayarak haberimize erişim sağlayabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin