Qualcomm, iPhone Satışlarını Baltalamaya Çalışıyor

-

Geçtiğimiz günlerde Apple iPhone 7’de kullanılan modemin tam potansiyel ile çalışmadığı gerekçesi ile Qualcomm’a dava açmıştı. Daha sonra Qualcomm bunun üzerine Apple ile yapılan anlaşmada belirlenen rakamların ödenmediğini öne sürmüş ve bu iki şirket arasında bir sürtüşme başlamıştı.

Ortaya çıkan söylentilere göre Qualcomm’un, Apple’ın anlaşmaması ve belirlenen rakamı ödememesinden dolayı iPhone’ların Amerika’da satışını sonlandırmak için yetkili mercilerle iletişime geçtiği bildiriliyor.

Daha öncesinde de Apple ile Samsung arasında buna benzer bir olay yaşanmış ve karar Samusung aleyhinde sonuçlanmıştı. Uluslararası Ticaret Komisyonu’da alınan bu karardan hareketle bazı Samsung modellerinin Amerika’da ki satışları yasaklanmıştı.

Bu sürtüşmenin başladığı günlerde Time Cook, şuan bir ödeme yapılmadığını, ödeme miktarının henüz belli olmadığını ve Qualcomm ile rakam konusunda anlaşmazlık yaşadıklarını söylemişti. Böyle bir anlaşmazlık sonucu iPhone satışlarına bir engelleme beklemediklerini dile getiren Cook, bu konuda karşı davaların açıldığını ve sonuçlarını ilerleyen günlerde göreceklerini belirtti.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin