Ana SayfaHaberQualcomm...

Qualcomm Snapdragon 888+ Geekbench’te Ortaya Çıktı

Qualcomm Snapdragon 888+ Geekbench’te Ortaya Çıktı

Qualcomm Snapdragon 888+ Geekbench’te Ortaya Çıktı

Qualcomm Snapdragon 888+ Geekbench’te Ortaya Çıktı

Qualcomm, yakında Snapdragon 888 işlemcisinin yükseltilmiş bir sürümünü yayınlayabilir. Beklendiği gibi, işlemci Snapdragon 888+ olarak adlandırılıyor. Qualcomm yonga setini henüz resmi olarak açıklamadı, ancak Geekbench kıyaslama web sitesinde göründü.

Güvenilir sızıntı kaynağı Abhishek Yadav‘a göre Qualcomm Snapdragon 888+ bir adet 3GHz çekirdeğe, üç adet 2.42GHz çekirdeğe ve dört adet 1.8GHz çekirdeğe sahip. Karşılaştırma listesi, yaklaşmakta olan çip için Lahaina kod adını ortaya koyuyor. Phonearena, yeni yonga setinin Snapdragon 888‘in Cortex-A78 CPU’ları – 2.42GHz ile aynı saat hızına sahip olduğuna dikkat çekiyor. Rapor ayrıca, yaklaşmakta olan çipin mevcut nesil üzerinde küçük bir performans artışı sunabileceğine işaret ediyor. Kıyaslama puanlarına gelince, yeni yonga seti sırasıyla 1.171 ve 3.704 tek çekirdekli ve çok çekirdekli puanları paketledi.

Geekbench, CPU performansına odaklandığı için grafikler gibi diğer detaylar henüz bilinmiyor. Ancak liste, Snapdragon 888 Plus destekli ilk telefonların er ya da geç piyasaya çıkabileceğini gösteriyor. Qualcomm‘un ürün yükseltme döngüsüne bakıldığında, çipin yılın ikinci yarısında kullanıma sunulmasını bekleyebilirsiniz.

Qualcomm, geçen yıl Aralık ayında Snapdragon 888 SoC’yi piyasaya sürmüştü. Çip, Qualcomm‘un dünya çapındaki tüm büyük bantlarda mmWave ve alt 6’yı getiren 3. nesil Snapdragon X60 5G Modem-RF Sistemi ile birlikte geliyor. Ayrıca diğerleri arasında 5G taşıyıcı toplama, global çoklu SIM, bağımsız, bağımsız olmayan ve Dinamik Spektrum Paylaşımı için destek sunar. Ayrıca Qualcomm Hexagon işlemcili altıncı nesil Qualcomm AI Motorunu da barındırıyor. Saniyede 26 tera işlem (TOPS) sunar. Ayrıca sezgisel, akıllı özellikler için düşük güçte her zaman açık AI işlemeyi içeren ikinci nesil Qualcomm Sensing Hub’a sahiptir.

Qualcomm Snapdragon 888, Samsung, Asus, Realme ve Xiaomi gibi markaların çok çeşitli premium telefonlarına güç sağlıyor. 888‘in piyasaya sürülmesinden bu yana, Qualcomm‘un işlemcinin 5G olmayan bir versiyonunu geliştirdiğine dair söylentiler var.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin