Ana Sayfa Haber Ramazan Rehberi ve İmsak İftar Uygulaması
Ana Sayfa Haber Ramazan Rehberi...
Ana Sayfa Haber Ramazan Rehberi...

Ramazan Rehberi ve İmsak İftar Uygulaması

Ramazan ayına sayılı günler kala hemen hemen herkesin evinde birer imsakiye yerini almaya başlamıştır. Her ne kadar televizyon ve ezan sesi ile takip ettiğimiz imsak ve iftar saatlerini kalan süreyi görmek için çeşitli uygulama ve sitelere başvuruyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini ibadet vb işler için mobil uygulamalar ile hizmetini sürdürmeye devam ediyor.Namaz Vakti, Diyanet Takvim, Kur’an-ı Kerim, Diyanet Kitaplık, Elif Ba, Diyanet Radyo, Diyanet Dergi, Diyanet TV, İmsak İftar Uygulaması ve Kurban Rehberi uygulamaları oldukça iyi hizmet veren Diyanet İşleri, bir çok dini vazifelerimizi yerine getirirken kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

Son derece sade ve şık bir tasarım ile gelen Ramazan rehberi ( İmsak İftar Uygulaması ) oldukça stabil çalışıyor. Sade arayüzü sayesinde telefon yormayan uygulama aranılan bir şeyi rahatlıkla bulmayı da kolaylaştırıyor.Telefonu yormaması önemli, zira uygulama markette olan bir çok yazılım çok güzel olmasına rağmen telefonu yorması ve bataryasını çok çabuk tüketmesi ile kullanıcıların canını sıkıyordu.

[ads1]

Uygulamanın ilk ekranından İmsak ve İftar vaktine kalan süreyi ve imsak ve iftarın kaçta olacağını gösteren bir bölüm karşılıyor. Ayrıca alt tarafta da imsakiye bölümü bulunuyor ki bu da gelecek günlerdeki iftar-imsak saatleri görülebiliyor.Sağ üst tarafta şehir eklenebilen uygulamada, istenilen ülke ve şehirler ayarlanıp yine aynı bölümden yerler arası geçişler yapılabiliyor.Ramazan Rehberi ve İmsak İftar Uygulaması_2Ekranı sağ tarafa kaydırıldığında bizi oruçla ilgili Ayet-i Kerimeler ve Hadis-i Şerifler bölümü karşılıyor. Arapça ve Türkçe kaşılı olarak verilen ayetler ve hadisler alt alta sıralanmış olarak gösteriliyor. Son derece sade olan bu bölüm oldukça hızlı çalıştığını da söyleyebilirim.

Bir kez daha ekran sağa kaydırdığımızda yada üsteki soru işareti bölümünü tıkladığımızda bu sefer bizi Oruç, Zekat, Sadaka-i Fıtır, Teravih Namazı ile ilgili bilgilerin ve bu konular hakkında sık sorulan soruların bulunduğu bölüm karşılıyor.

[ads1]

Ekranı sağa kaydırıp üstte görünen hilal işaretine gelindiğinde ise belirtilen yerlerde bayram namazının hangi gün ve saatte okunacağı sorgulanabiliyor. Ramazan ayından sonraki ilk gün (Şevval’in 1’i) olan ramazan bayramının da öğrenilmesi için ayrıca bir bölüm ayırmaları oldukça güzel olmuş.Ramazan Rehberi ve İmsak İftar Uygulaması_3Ekranı son bir kez daha sağa kaydırıp üst tarafta gösterilen üç noktaya getirdiğimizde gerçekten çok seveceğimiz ve işimize oldukça yarayacak olan bölüme geçiyoruz. İmsak İftar Uygulaması nın bu bölümünde İftar Duası, Teravih ve Bayram Namazı, Kadir Gecesi, Cami Programı, Oruç İlmihali, Ramazan Kavramları ve Hakkında başlıkları bulunuyor.Bu bölümdeki en hoş ve güzel olan şey ise İftar Duası başlığı. İftara başlamadan önce okunabilen birkaç duanın bulunduğu bölüm de yerleşik mp3 ile iftar duasını dinleyebiliyorsunuz. Bu da üşenen veya iftar duasını bilmeyenler için oldukça güzel düşünülmüş.

Diğer başlıklarda ise genel olarak bilgi verilmekte.Hakkında bölümü ile İmsak İftar Uygulaması nda karşılaştığınız sıkıntı veya bug’u programcılara iletebilir, ve Diyanet İşleri Başkanlığına ait diğer uygulamalara ulaşabilirsiniz.

 

Ramazan Rehberi ( İmsak İftar Uygulaması )

 

YÜKLEMEK İÇİN

Android

IOS

BOYUT

Android: 22.51 MB

IOS: 31.7 MB

 

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin