Razer, Akıllı RGB Yüz Maskesi Üretecek

Razer, Akıllı RGB Yüz Maskesi Üretecek

Razer, Akıllı RGB Yüz Maskesi Üretecek

Razer, Akıllı RGB Yüz Maskesi Üretecek

Razer‘ın bu yılın başlarında CES’te tanıttığı konsept cihazlardan biri, Project Hazel adı verilen, çalışan RGB ışıklarına sahip yüksek teknolojili bir yüz maskesidir. Dışarıdaki çoğu maskeden çok daha fazla teknoloji ile aşılanmış olsa da, şirketin etkinlik sırasında sunduğu tüm konseptler arasında gerçek bir ürün olma potansiyeline sahip gibi görünüyordu. Şimdi, Razer CEO’su MinLiang Tan, Yahoo Finance‘e elektronik üreticisinin Project Hazel maskelerini gerçeğe dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Project Hazel maskesi, RGB aydınlatması ve insanların ağzınızı görmesini sağlayan şeffaf ön kapağıyla bir ninja-Blade Runner geçiş filminden çıkmış gibi görünüyor. Ayrıca, konuşurken sesinizi yükseltebilecek dahili bir mikrofona ve hoparlöre sahiptir. Project Hazel, havadaki partiküllerin yüzde 95’ini yakalayabilen bakteriyel filtrasyon verimliliği bölmelerine sahip bir N95 maskesi kadar etkili olması bekleniyor. Ayrıca, hava geçirmez bir sızdırmazlık oluşturmak için ayarlanabilir kayışlara sahip olacak ve CO2’yi dışarı atma ve temiz hava alma kabiliyetine sahip olacak.

Min-Liang Tan, maskenin ne zaman üretime gireceğini söylemedi, ancak Razer‘ın neden onu üretmeye karar verdiğini açıkladı. Şirketin, ekstra bir önlem olarak insanların aşılarla bile maskelemek isteyebileceğini fark ettiğini söyledi. Ayrıca, birçok ülke önümüzdeki bir veya iki yıl içinde nüfusun tamamını aşılayamayabilir, bu da yolcuların koruma için maske kullanmaya devam etmeleri gerektiği anlamına gelir.

“Bunu akılda tutarak, bizim için en önemli şeylerden biri olan maskenin sürdürülebilir yönünü çözeceğiz” dedi. “Project Hazel bir gerçek olacak. Bunu gerçekleştireceğiz ve maalesef hepimizin uzun bir süre maske takacağımızı düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin