Ana Sayfa Haber Samsung Exynos 7 Dual 7270 Yonga Setinin Üretimine Başladı
Ana Sayfa Haber Samsung Exynos...
Ana Sayfa Haber Samsung Exynos...

Samsung Exynos 7 Dual 7270 Yonga Setinin Üretimine Başladı

Yonga seti üretim noktasında kendini her geçen gün geliştiren Samsung ürün gamını da arttırmaya devam ediyor. En son Exynos 7 Dual 7270 yonga setinin duyuran Samsung, artık giyilebilir cihazlarda kullanılacak bir yonga setine sahip.

Exynos 7 Dual 7270 Yonga Seti

14-nanometer FinFET teknolojisi ile üretilen Exynos 7 Dual 7270, düşük güç tüketim ve yüksek performansı bir arada barında bir yonga seti olmuş. Giyilebilir cihazlarda düşük batarya kapasitesini en verimli şekilde kullanarak daha uzun batarya süresi sunmayı hedefliyor.

samsung-exynos-7-dual-7270-yonga-setinin-uretimine

Frekansı düşürülmüş 2 adet Cortex-A53 çekirdeğini temel alan Exynos 7 Dual 7270, SiP-ePop teknolojiyle üretiliyor. Verilen bilgilere göre bir  SiP-ePop teknolojisinde bir çok pek çok bileşen aynı yonga üzerine entegre ediliyor ve böylece alandan daha fazla tasarruf edilebiliyor.

Önceki nesillere göre yüzde 30 daha ince yonga setinde DRAM, güç yönetim modülü, WiFi, depolama birimi ve Bluetooth gibi modüller de bulunuyor. Ayrıca LTE Cat. 4 (4 LTE 2CA) modeme ile daha hızlı veri transferine imkan tanıyarak daha interaktif giyilebilir cihazların önüne açmış.

Uygulama geliştirilebilmesi için bir geliştirici kartı da tasarla Samsung, NFC modülü ve diğer sensörleri barındıran kartı yakın zamanda piyasaya çıkartacak. Yonga setinin ilk olarak hangi cihazlarda kullanılacağı belli değil ancak çok yüksek ihtimalle biz ilk olarak Samsung akıllı saatlerinde veya bileklerinde göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin