Samsung Galaxy a3 ve a5 Telefonlarını Tanıttı

Samsung Galaxy a3 ve a5 Telefonlarını Tanıttı

Samsung Galaxy a3 ve a5 Telefonlarını Tanıttı

Samsung Galaxy a3 ve a5 Telefonlarını Tanıttı

Samsung tarafının en çok eleştiri alığı malzeme kalitesi konusu Galaxy Alpha ve Note 4’de metal çerçeve kullanılarak artık malzeme kalitesi ve tasarımada özem vereceğini göstermişti.Bugünlerde ise son derece şık ve kompak bir telefon tanıttı.Samsung’un çıkardığı bütün cihaz tasarımlarından çok daha güzel çizgilere sahip. Artık Samsung’dan böyle şık tasarımlara sahip cihazlar görecek gibiyiz.

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5 kamera özellikleri ve tasarımı ile dikkat çekiyor.Metal kasaya sahip olan cihaz 6.7 mm inceliğe ile göz dolduruyor.Ön tarafta 5 Megapiksel, Arka tarafta ise 13 Megapiksel kamera mevcut.Samsung tarafından yapılan açıklayama göre sosyal ağ içerikleri için tasarlanmış bir cihaz olduğu söylenmekte.5 inç  1280 x 720 Super AMOLED ekrana sahip olan cihazda 2 GB RAM ve 2300 mAh bataryaya kullanılmakta.

Cihazda 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 410 işlemcisi ve 16 GB dahili hafıza ile birlikte geliyor.İşlemci 64-bit desteği ve Adreno 306 GPU ile rakiplerinden ayrılıyor.LTE desteği ile daha hızlı internet kullanımına olanak sağlıyor.

Tasarım ve kamera yönünden oldukça iyi olan cihazda kullanılan işlemci ise orta segmente hitap ediyor.Umarız malzeme kalitesi yüzünden yüksek bir fiyatla değilde 1000 TL ve altı bir fiyatlandırma yapılır.

Samsung Galaxy A3

Samsung Galaxy A3  de tıpkı A5 de olduğu gibi tasarım ve malzeme kalitesi oldukça yüksek.6.9 mm inceliği ile gelen telefon A5 den biraz daha kalın.Ön tarafta 5 Megapiksel, Arka tarafta ise 8 Megapiksel kamera mevcut.4.5 inç 540×960 (qHD) Super AMOLED sahip olan cihazda 1 GB RAM ve 1900 mAh batarya kullanılmakta.

Cihazda A5 de olduğu gibi 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 410 işlemcisi ve 16 GB dahili hafıza ile birlikte geliyor. İşlemci 64-bit desteğine sahip ve Adreno 306 GPU ile geliyor.Ekran çözünürlüğü daha düşük olduğundan performansı Galaxy A5 den biraz fazla olabilir.Ayrıca telefonun LTE desteği de mevcut.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin