Ana Sayfa Haber Samsung Galaxy...

Samsung Galaxy S7’de Xperia Z5 Kamerasını Kullanacak

Ana Sayfa Haber Samsung Galaxy...

Samsung Galaxy S7’de Xperia Z5 Kamerasını Kullanacak

Samsung Galaxy S7’de Xperia Z5 Kamerasını Kullanacak

Samsung Galaxy S7’de Xperia Z5 Kamerasını Kullanacak

Samsung Galaxy S7'de Xperia Z5 Kamerasını Kullanacak

Bugün Çin kaynaklı bir sitede ortaya atılan bir iddiaya göre Samsung Galaxy S7’de Xperia Z5 Kamerasını kullanmak istiyor.

Bir çok telefon karşılaştırma sitesi tarafından övgü alan Xperia Z5 Kamerası en son DxOMark tarafından incelenmiş ve sıralamada bütün telefonların önüne geçerek birinci olmuştu.

Odaklama hızı, beyaz dengesi, renk dağıtımı ve dijital stabilizasyon özellikleri ile övgü toplayan Xperia Z5 kamerasını gelecek sene çıkacak olan Galaxy S7’de görebiliriz.

 

Peki Sony IMX300 (Exmor RS) Mamera Sensoru Ne Kadar İddialı?

25 Megapiksel (5520 x 4140 piksel) çözünürlüğüne sahip olan Sony IMX300 (Exmor RS) kamera sensoru 192 noktalı hibrit odaklama teknolojisine ve 0.03 saniyelik odaklama performansı sahip.

25 megapiksel bir sensor olan IMX300 kenarlarda kalan kısımlar kırpıldığında 6:9 oranda 23 megapiksel, 4:3 oranda ise 21 megapiksel görüntüler oluşturulabiliyor.

Samsung Galaxy S7'de Xperia Z5 Kamerasını Kullanacak_1, Bugün Çin kaynaklı bir sitede ortaya atılan bir iddiaya göre Samsung Galaxy S7'de Xperia Z5 Kamerasını kullanmak istiyor. Bir çok telefon karşılaştırma sitesi tarafından övgü alan Xperia Z5 Kamerası en son DxOMark tarafından incelenmiş ve sıralamada bütün telefonların önüne geçerek birinci olmuştu. Odaklama hızı, beyaz dengesi, renk dağıtımı ve dijital stabilizasyon özellikleri ile övgü toplayan Xperia Z5 kamerasını gelecek sene çıkacak olan Galaxy S7'de görebiliriz. Peki Sony IMX300 (Exmor RS) Mamera Sensoru Ne Kadar İddialı? 25 Megapiksel (5520 x 4140 piksel) çözünürlüğüne sahip olan Sony IMX300 (Exmor RS) kamera sensoru 192 noktalı hibrit odaklama teknolojisine ve 0.03 saniyelik odaklama performansı sahip.

Her ne kadar Sony’nin kamerası çözünürlük ve test sonuçlarında daha iyi olsa da Samsung’un 20 megapiksellik ve 28nm üretim sürecinden geçen RWB renk dizilimli ISOCELL kamera sensörü  düşük ışık altında çok daha iyi görüntüler ortaya koyabiliyor.

Bu iki rekabetçi kamera sensörünün hangisinin Galaxy S7’de kullanılacağı bilinmiyor ancak bir iddiaya göre başka Galaxy S7’nin farklı modelinde (Galaxy S7, Galaxy S7 edge) 2 farklı kamera sensörü kullanabilir.

Şuan için her iki firmadan da resmi bir açıklama yok ancak Galaxy S7’nin çıkmasına yakın sızan bilgilerde kamera konusunda daha kesin bilgiler gelecektir.

Bakalım Samsung oldukça beğenilen ve en iyi kamera ödülünü alan Sony IMX300 (Exmor RS) kamera sensorünü Galaxy S7’de kullanacak mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin