Samsung Galaxy S8’in Yeni Render Görüntüleri

Samsung Galaxy S8’in Yeni Render Görüntüleri

Samsung Galaxy S8’in Yeni Render Görüntüleri

Samsung Galaxy S8’in Yeni Render Görüntüleri

29 Şubatta MWC 2017’de tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S8’in yeni render görüntüleri  ortaya çıktı. Tasarımı aşağı bilinin telefonu daha ayrıntılı olarak görmek istiyorsanız render görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kore stüdyosu DesignWoOS tarafından yapılan görüntüler en son sızdırılan fotoğraf ve bilgiler ışığında hazırlanmış. Gerçeğe en yakın olan Galaxy S8 render görüntüleri, telefonun ne kadar şık olacağını da gözler önüne koyuyor.

Tüm bu sızıntı görsellere ek olarak Samsung, Galaxy S8’in satış potansiyelini iyi analiz etmiş olacak ki sadece başlangıç için 17 milyon Galaxy S8 sevkiyatı yapacağı bildiriliyor. Galaxy S7’ye göre yüzde 40 oranında arttırılan üretim, Samsung’un S8 tarafındaki beklentilerini de ortaya koyuyor.

Ayrıca tüm bu raporlar incelendiğinde Galaxy S8’in toplamda 60 milyondan fazla satacağı ortaya çıkıyor ki bu rakamın Galaxy S7’de toplamda 48 milyon, Galaxy S6’de 45 milyon olduğu düşünüldüğünde yine Samsung’un Galaxy S8 için büyük beklentiler içinde olduğunu görebiliyoruz.

Galaxy S8’in özellikleri hakkında biraz bahsedecek olursak; Donanım tarafında Qualcomm’un Snapdragon 835‘ü, Samsung’un Exynos 8895 işlemcisi ile piyasaya çıkacak olan telefonda, bölgesel olarak kullanılan GSM altyapısı ve modem tipine 2 farklı işlemcili modelden sadece bir tanesi o bölge içerisinde satışa sunulacak.

Seleflerine göre CPU, GPU, frekans, modem ve daha bir çok konuda üstün olan yeni yonga setleri ayrıca 10nm fabrikasyon süre ile birlikte çok daha az enerji tüketecekler. Her iki modelin de 4 GB RAM (LPDDR4) ve 64 GB genişletilebilir dahili hafıza ile geleceği bildiriliyor.

Ekran boyutları 5.8-inç ve 6.2-inç olmasına (Galaxy S8 & Galaxy S8+) karşı batarya kapasiteleri 3000mAh3500mAh seviyesinde olacak söyleniyor. Özellikle Galaxy Note 7 vakıasından sonra Samsung’un bu tarafta biraz daha temkinli davrandığını, bundan dolayı bataryada agresif bir kapasite değerine çıkılmadığını görüyoruz.

12MP arka kameranın devam ettiği Galaxy S8’de, ön kamera 5 MP’den 8MP‘e çıkartılmış. Her ikisi de f/1.7 diyafram açıklığı ile gelecek ancak diğer teknik detay, sensör tipi, firmware gibi bilgileri ancak telefon tanıtıldıktan sonra öğrenebileceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin