Samsung Galaxy S8’in Yeni Görüntü ve Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S8’in Yeni Görüntü ve Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S8’in Yeni Görüntü ve Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S8’in Yeni Görüntü ve Detayları Ortaya Çıktı

Samsung’un en çok beklenen telefonu olan Galaxy S8’in yeni görüntü ve detayları ortaya çıktı. Evleaks tarafından sızdırılan yeni görseller ve bilgiler ile birlikte Galaxy S serisinde yapılan değişiklikleri daha net görebiliyoruz.

Sızdırılan görsellerde en dikkat çekici şey, uzun süredir konuşulduğu üzere fiziksel Home butonunun kaldırılması oluyor. Daha şık bir tasarım elde etmek, kullanım kolaylığını ve Ekran/Kasa oranını arttırmak için yapılan bu hamle ile birlikte ayrıca parmak izi okuyucu da arka kameranın hizasına yerleştirilmiş.

Galaxy S8’in Yeni Görüntü ve Detayları

Samsung Galaxy S8'in Yeni Görüntü ve Detayları

Kasanın inceltilmesi, fiziksel ve kapasitif butonların ön yüzeyden atılması ile Ekran/Kasa oranının %83 seviyelerine getirildiği bildiriliyor. 5.8-inç ve 6.2-inç boyutlarında 2 farklı versiyon ile çıkış yapacağı konuşulan Galaxy S8’de Samsung’un geliştirdiği en son jenerasyon Super AMOLED ekran olacak. Ayrıca bu ekranlar “force touch” özelliğine de sahip olacak. Bu özellik ile ekran, üzerine yapılan basıncı algılayarak işletim sistemi ve uygulamaların kullanımı çok daha kolay ve işlevli bir hale getirecek.

Donanım

Donanım tarafında Qualcomm’un Snapdragon 835‘ü, Samsung’un Exynos 8895 işlemcisi ile piyasaya çıkacak olan telefonda, bölgesel olarak kullanılan GSM altyapısı ve modem tipine 2 farklı işlemcili modelden sadece bir tanesi o bölge içerisinde satışa sunulacak.

Seleflerine göre CPU, GPU, frekans, modem ve daha bir çok konuda üstün olan yeni yonga setleri ayrıca 10nm fabrikasyon süre ile birlikte çok daha az enerji tüketecekler. Her iki modelin de 4 GB RAM (LPDDR4) ve 64 GB genişletilebilir dahili hafıza ile geleceği bildiriliyor.

Batarya

Ekran boyutları 5.8-inç ve 6.2-inç olmasına karşı batarya kapasiteleri 3000mAh3500mAh seviyesinde olacak söyleniyor. Özellikle Galaxy Note 7 vakıasından sonra Samsung’un bu tarafta biraz daha temkinli davrandığını, bundan dolayı bataryada agresif bir kapasite değerine çıkılmadığını görüyoruz.

Kamera

12MP arka kameranın devam ettiği Galaxy S8’de, ön kamera 5 MP’den 8MP‘e çıkartılmış. Her ikisi de f/1.7 diyafram açıklığı ile gelecek ancak diğer teknik detay, sensör tipi, firmware gibi bilgileri ancak telefon tanıtıldıktan sonra öğrenebileceğiz.

Yeni Yazılım Özellikleri

Bunun dışında Galaxy S8’de “Samsung DeX” ve “Bixby” isminde 2 yeni yazılım teknolojisi olacak. Peki bu teknolojiler bizlere ne sunacak. “Samsung DeX” temel olarak Microsoft Continuum benzeri bir yapıya sahip. teknik ayrıntılar tam olarak bilinmese de kısaca HDMI destekli özel istasyon üzerinden Galaxy S8’e klavye ve fare bağlayarak özel bir masaüstü modunda çalışabileceğiz. Yani masa üstü bilgisayar gibi kullanabileceğiz.

Bixby” ise Samsung’un uzun süredir üzerinden çalıştığı akıllı bir asistan. Sızdırılan bilgilere göre diğer asistanlara göre çok daha kompleks işlemleri yerine getiren asistan ayrıca hızlı söylenen cümleleri diğerlerine göre daha iyi bir şekilde anlayabilecek.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

29 Martta gerçekleştirilen bir lansman ile tanıtılacak olan Galaxy S8, iddialara göre 21 Nisan’da satışa sunulacak. Net bir bigi yok ancak sızan bilgilere göre 5.8-inç‘lik versiyonu 799 Euro (3300 TL), 6.2-inç‘lik versiyonu ise 899 Euro’dan (3740 TL) fiyatlandırılacak.

5 YORUM

    • Hocam ilk olarak web site açmanız gerekli. Web sitesini açmak için ise bir sunucuya ve bir alan adına ihtiyacınız var.. Bunları satın aldıktan sonra eğer çok iyi yazılım bilmiyorsanız yönetim paneli kurmanız gerekli sitenize. Daha sonra bir tane tema satın alıp, sitenizi çeşitli eklentiler yükleyerek optimize etmeniz lazım. Site açıldıktan bir süre sonra google sitenizi tanıyacak ve yazılarınız indexlemeye başlayacaktır…

  1. ahmet bey mrb beni hatirladinizmi birazdan tlf um yola cikiyor istanbuldan şebinkareyhisara sizde hic durmadan gogleye bir seyler atiyosunuz banada ogretirmisiniz gogleye haber atmayi

    • Hocam bu konu biraz uzun. Künye sayfasında telefon numaram mevcut. İsterseniz WhatsApp üzerinden olayı anlatayım. Burası bunu anlatmak için pek müsait değil…..

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin