Samsung Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Samsung Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Samsung Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Samsung Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Üzerinde bir çok firma katlanabilir telefon konsepti üzerinde çalışıyor. Samsung katlanabilir telefon konsepti patent baş vurusunda ortaya çıktı.

En son Lenovo’dan gördüğümüz kola takılabilen telefon konseptinin 2017 yılı itibariyle son kullanıcı için hazır hale getirileceği bildirilmiş. Samsung tarafında da yıllardır beklediğimiz katlanabilir telefonların çıkışı yine 2017’nin ortalarına doğru olacağı konuşuluyor.

İlk olarak Project Valley olarak duyduğumuz katlanabilir telefon sık sık söylentiler ile gündeme gelmişti. Şimdide patent başvurusunda ki çizimlerle ortaya çıkan bu proje telefonun nasıl bir şey olabileceği konusunda bize bazı fikirler veriyor.

Oldukça uzun bir yapıda olan telefon ortadan ikiye katlanabiliyor. İnce yapısı ve yaklaşık olarak 21:9 ekran oranı ile dikkat çeken telefonun tuş ve buton yerleşimleri klasik Samsung telefonlarıyla birebir aynı denebilir.

Telefonu bu şekilde geleceği henüz kesin değil. Yani Samsung sadece bu çizimle birlikte katlanabilir yapının patentini almış ve gerçek telefonun tasarımını gizlemiş olma olasılığı yüksek. Bundan dolayı telefonun tasarımına çok fazla eleştirmek istemiyorum. Ancak Samsung’un katlanabilir mekanizmanın patentini almış olaması yakın bir tarihte katlanabilir telefon görme ihtimalimizi yükseltiyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin