Samsung, Galaxy Note 7’yi Geri Çağırıyor

-

Geçtiğimiz ay ülkemizde de satışa sunulan, tanıtılmasıyla birlikte dünyanın her yerinden birçok beğeni alan ve önceki günlerde bazı modellerin bataryalarının patlaması haberleri ile dikkatleri üzerine çeken Güney Koreli telefon devi, son amiral gemisi Samsung Galaxy Note 7’yi geri çağırıyor.

Akıllı telefonlarda bir ilk olarak kızılötesi destekli iris tarayıcı yerleştiren Samsung, geçtiğimiz günlerde amiral gemisinde ortaya çıkan batarya patlaması skandalı ile telefonunda, güvenlik zafiyeti olup olmadığı sorularını da beraberinde akıllara getirdi. Geri çağırılmayla ilgili birçok söylenti çıksa da bugüne kadar resmi olarak bir açıklamada bulunmayan Samsung, bugün yaptığı açıklama ile şu ana kadar 24 modelin pil hücrelerinin 35 maddede(aşırı ısınma, yangın veya patlama gibi) sorunlu olduğunu ve şu an Amerika ile kısıtlı olmak üzere Galaxy Note 7’yi geri çağırdı.

Geri çağırma duyurusu yaptıktan sonra telefonun satışını da durduran şirket, tüketicilerdeki telefonların da önümüzdeki birkaç hafta içinde değiştirileceğini açıklamaya eklemiş.

Diğer ülkelerde nasıl bir politika izleyeceği henüz kesinleşmeyen Güney Koreli şirketin şu ana kadar satılan 2,5 milyondan fazla cihazı genel olarak tehlikede olsa da hâlâ bütün cihazların mı yoksa sadece bazı cihazlarda sorun olduğu şu an bilinmiyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin