Samsung’un Yeni Arayüzü Samsung Experience Olacak

Samsung’un Yeni Arayüzü Samsung Experience Olacak

Samsung’un Yeni Arayüzü Samsung Experience Olacak

Samsung’un Yeni Arayüzü Samsung Experience Olacak

İlk olarak Galaxy S ile birlikte kullanılan TouchWiz arayüzü yerine artık Samsung’un yeni arayüzü Samsung Experience olacak. Galaxy S7 ve S7 edge’in Android 7.0 beta sürümünde gelen düzeltmelere ek olarak arayüzünde Samsung Experience olarak değiştirildiği bildiriliyor.

Uzunca bir süredir kronik sorunları ve hantallığı ile kullanıcıların canını sıkan Android’in en gelişmiş arayüzü TouchWiz geçtiğimiz yıllarda Samsung’un yazılım tarafına önem vermesi ile sorunlardan arındırılıp daha kullanılabilir bir hale getirilmişti. Ancak güncellemelerle yapılan optimizasyona rağmen hala yer yer akıcılık kaybı ve tıkanma gibi sıkıntılar giderilememişti.

Samsung, Android 7.0 sürümü ile birlikte artık arayüz isminde değişikliğe gidecek. İlk olarak Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 beta sürümünde karşımıza çıkan Samsung Experience (Samsung Deneyimi) arayüzünü diğer Samsung telefonlara gelecek Android 7.0 sürümlerinde de göreceğiz.

İlk olarak TouchWiz ile başlayan arayüzü isimleri Galaxy S3 ile birlikte TouchWiz Nature UX’e dönüştürülmüştü. İsmin değişmesine rağmen arayüz anlamında çok da bir gelişme göstermeyen bu isim değişikliğinin “Samsung Experience” arayüzünde de devam mı edileceği yoksa arayüzün sil baştan yeniden tasarlandığı henüz bilinmiyor ancak gerek Android 7.0 güncellemesinin gecikmesi gere Samsung’un bu konudaki söylem ve tutumu bize TouchWiz’dan farklı bir arayüze geçildiğinin sinyallerini veriyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin