Ana Sayfa Haber Sanal Gerçeklik...

Sanal Gerçeklik Projektörü Immersis

Ana Sayfa Haber Sanal Gerçeklik...

Sanal Gerçeklik Projektörü Immersis

Sanal Gerçeklik Projektörü Immersis

Sanal Gerçeklik Projektörü Immersis

Sanal Gerçeklik Projektörü Immersis

Microsoft’un Illumiroom olarak başlayan ve daha sonra RoomAlive olarak değiştirilen odayı bir projektör ve ses sistemleri yardımıyla televizyondaki görüntüye yardımcı görüntüleri duvarlara yansıtan projesine karşı Konumlandırılan Immersis LED projektörü son kullanıcısı ile buluşmasına çok az bir zaman kaldı.

Kickstarter projesi olarak bağış toplayan Immersis projesi,  180° yatay 120° dikey görüntüyü televizyonumuzun etrafındaki duvarlara görüntüyü yansıtarak oyun ve film tecrübesini çok daha ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyor.

Sistem bir projektör ile görüntünün duvara yansıtılması mantığına dayansa da işlem gücü olarak bir bilgisayar performansına ihtiyaç duyuyor.Duvarın yakınlığını, boyutunu, yerden yüksekliğini hesaplayan projektör görüntünün  en uygun şekilde yansıtılmasını sağlıyor.Balık gözü lens ile Full HD görüntüyü duvarı yansıtan projektör saniyelik olarak duvarı çok hızlı bir şekilde  yatay ve dikey olarak tarayarak görüntünün hiçbir kırılma ve gecikme olmadan yansıtma yapıyor.Tabi bu deneyimi en iyi bir şekilde yaşamak için televizyonun ve duvarın daha geniş oluşu bu etkiyi arttıracağı söyleniyor.

Sanal Gerçeklik Projektörü Immersis

Immersis Projektörün teknik özellikleri aşağıdaki bakabilirsiniz ancak bu özelliklerde ufak tefek değişiklikler olabileceği açıklanmış.

Çözünürlük: 1080 x 1920
Yatay Görüş alanı: 180 °
Dikey Görüş alan: Maksimum 120 °
Parlaklık: 3000 Lümen
LED ışık kaynağı ~50000 saat
100000: 1 kontrast
Ağırlık: 11,3 kg (400 oz)
Renk: Siyah
Platformlar: PC
Video bağlantısı: HDMI / DVI

Geliştirici ekibin yaptığı açıklamada Microsoft’un geliştirdiği RoomAlive projesinden çok daha farlı olduklarını ve farklı bir patentli teknoloji kullandıklarını belirtiyor. Unity tabanlı birkaç demo oyunun da geliştirildiği projektör yazılım kısmını tamamladıklarını fakat daha bir çok eksikliklerinin olduğunu söylemekte.Donanım üzerinde çalıştıklarını da belirten üretici firma hem performanslı hemde daha uygun bir fiyat ile üretmenin yollarını arıyor.

Bir Kickstarter projesi olan Immersis Projektör bağış sınırını geçmeyi başardı.Sizde bu projeye destek olup ilk üretilen cihazlardan birine sahip olabilirsiniz ancak bunun için 1.250 $ gibi oldukça büyük bir miktarda bağış yapmanız gerekmekte.Gerekli olan çalışmaların giderilmesi ve ürünün son haline gelebilmesi için 2015’in Ekim ayına kadar beklemek gerekmekte.Aşağıda Immersis Projesi ile ilgi videoya bakabilirsiniz.

Immersis Projektör Kickstarter Projesi

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin