Ana Sayfa Haber Şarjı Uzun...

Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar

Bu yazımızda Akıllı telefonlardan şarjı uzun giden android telefonlar listesini ve sıralamada üste olan telefonları batarya kapasitelerini inceleyeceğiz.Daha sonra listede üstte olan telefonları üst segmen ve orta/alt segment olarak sıralayacağız.

Telefon işlemcilerinin PC işlemcilerine doğru ilerleyişi, kameraların DSL seviyelerine yaklaşmaları ve ekranları çok yüksek çözünürlüğe kavuşmaları devam ederken kullanıcılar için hayati önem taşıyan batarya süreleri hayla beklenildiği kadar uzun değil. Telefon üreticilerinin batarya teknolojileri üzerindeki çalışmaları devam ediyor ancak işlemcilerin güçlenmesi, ekran çözünürlüklerinin artması ve işletim sistemlerinin çok daha fazla fonksiyonellik kazanması ile pil tarafında elde edilen kazanımlar süreleri arttırmaya yetmiyor.

Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar_2 Şarjı Uzun Giden telefon, Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar, en iyi şarjı giden android telefonlar, Şarjı Uzun Giden telefonlar listesi, Android Telefonlarda şarj süreleri

Hayatımızın önemli bir parçasını oluşturan telefonumuzun pilini gün içinde sürekli kontrol ederek ne kadar kaldı?, ne kadar daha dayanır?, beni idare eder mi? sorularını kendimize soruyoruz.Çünkü biliyoruz ki telefon görüşmelerimizde, notlarımıza, kameramıza, navigasyonumaza, MP3 ümüze kadar bir çok şeyi biz telefonda kullanıyoruz.Eğer onların biterse hayatımız aksayabilir.

Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar – İlk 5

Kullanıcıları telefon alırken bilgilendirmek ve daha doğru tercihler yapmasını sağlamak için DigitalVersus ve SmartViser’un şarjı uzun giden 32 akıllı telefonu listelemiş ve bu telefonları üst segment ve orta/alt segmet olarak sıralama yapmış.

Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar_Üst segment ilk 5_1 Şarjı Uzun Giden telefon, Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar, en iyi şarjı giden android telefonlar, Şarjı Uzun Giden telefonlar listesi, Android Telefonlarda şarj süreleri

Bizde listeyi inceleyecek olursak ilk sırada Huawei Ascent Mate 7 yi görüyoruz. 4100 mAh bataryası ve 6 inç ekranı ile bir dev olan telefon donanımın biraz daha enerji tasarrıflı/düşük performanslı olması nedeni ile 1. olayı başarıyor. 2. sırada Acer Liquid E 700 ü görüyoruz. 3500 mAh kapasiteli bataryası ve 5 inç ekranı ile düşük bütçeli bir telefon. Telefonda kullanılan donanımın alt segment olasından ve buna rağmen oldukça büyük bir kullanılmasından telefon 2. sırada görüyoruz.

3. sırada Sony Xperia Z3 görüyoruz.3100 mAh kapasiteli bataryası ve 5.2 inç ekranı ile oldukça dengeli bir telefon.3. sırada olmasını ise Sony’nin oldukça fazla optimize ettiği işletim sistemini gösterebiliriz. 4. sıradan 4.6 inç ekranı ve 2600 mAh bataryası ile Sony Xperia Z3 compact yerini alıyor.5. sırada yine düşük bütçeli, 5.0 inç ekranı ve 2300 mAh bataryası ile Sony Xperia E4 yerini alıyor.

Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar_orta-alt segment ilk 5_1 Şarjı Uzun Giden telefon, Şarjı Uzun Giden Android Telefonlar, en iyi şarjı giden android telefonlar, Şarjı Uzun Giden telefonlar listesi, Android Telefonlarda şarj süreleri

5. sırada 5.1 inç ekranı ve  2550 mAh kapasiteli bataryası ile Samsung Galaxy S6 nın olduğunu görüyoruz. Hem donanım hemde yazlım olarak oldukça optimize edilmiş olan telefon güçlü özellerine ve düşü kapasiteli bataryasına rağmen 5 sıraya geliyor. Samsung, Galaxy S6 de 3000 mAh gücünde pil kullansaymış lise 1. liğe oturabilirmiş.

5 YORUM

    • mAH bataryanın pillerin tek seferde toplam ne kadar enerji depolayabildiğini gösterir.

      mAH ne kadar yüksek olursa telefonu o kadar uzun kullanabilirsiniz.

  1. bazı philips telefonların bekleme süresi 1 ay kadar gidiyor,konuşma süreleri de neredeyse 1 gün,bir tane kullanmışlığım vardı eskiden,madem bu kadar uzun ömürlü batarya var ve üretilebiliyor neden diğer markalar benzer bişeyler yapmıyor ? hiç olmadı kumanda pili takılan telefonlar üretsinler diycem ama ortalık zehirli atık dolar, hadi hiç olmazsa yazın idare etsin diye her marka güneş enerjili kılıf üretsin kendi telefonuna, yada otomatik pilsiz kol saatleri vardı, kolumuzu salladığımızda kurulan saat gibi bir telefon üretmek çok mu zor ! millet artık yazılım donanım döngüsü ile sürekli yeni telefon almaya itildi eyvallah onu geçtim parayı mezaramı götürecekler bari batarya teknolojisinden kazıklamasınlar bizi paşam. çok daha uzun süre dayanıklı piller üretebilirler bundan eminim ! ah şu kapitalizm

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin