Sharp Çerçevesiz Telefon Konseptini Görücüye Çıkardı

Sharp Çerçevesiz Telefon Konseptini Görücüye Çıkardı

-

Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden olan Sharp çerçevesiz telefon konseptini görücüye çıkardı. Geçtiğimiz senelerde Aquos Crystal modeli ile ultra ince çerçeveli telefonlar üreten firma bu sefer olayı daha ileri bir seviyeye taşımış.

Corner R adlı bu konsepte IGZO LCD panel ve Free-Form Ekran teknolojisi kullanılmış. Kenar ve üst çerçevelerinin tamamen eksik olduğu telefon, 5.2-inç 1080p ekrana ve 425 ppi piksel yoğunluğuna sahip. 3 tarafınında kavisli olduğu telefonun ekranı Gorilla Glass 4 ile korunduğu bildirilmiş.

Telefonun çerçevesiz yapısından dolayı Ekran/Kasa oranı da bir hayli yüksek. Kesin olmamakla birlikte telefonun Ekran/Kasa oranının %90 seviyelerinde olduğu söyleniyor. Telefonun diğer bir dikkat çekici yanı panelin sağ ve sol üst köşelerinin sivri değil de oval olacak şekilde tasarlanmış.

Oldukça ilerici ve modern çizgiler taşıyan bu konsept telefonu yakın bir zamanda kullanılabilir olarak göremeyeceğiz. Firmalar genelde bunun gibi prototip cihazlar üretiyor ve sergiliyor. Eğer haber kaynaklarında istenilen ilgiyi alabilir ve maliyete aşağıya çekebilirlerse 1-2 sene içerisinde son kullanıcıya hazır hale getiriyorlar. Umarım Sharp bu konsept telefonu kullanıcıların kullanabileceği bir ürün haline getirebilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin