Şık Kulaksız Kulaklık BatBand

Şık Kulaksız Kulaklık BatBand

Şık Kulaksız Kulaklık BatBand

Şık Kulaksız Kulaklık BatBand

Son yıllarda doku ve kemiği ses iletim ortamı olarak kullanan sistemlere bir yenisi kulaksız kulaklık BatBand eklendi. Genel olarak telefonlarda, gözlüklerde, bazı özel kulaklıklarda gördüğümüz bu teknoloji bu sefer arkadan takılan bir kulaklık konsepti ile karşımıza çıkıyor.

Henüz yeni bir teknoloji olmasına karşı klasik olarak sesi, havayı titreştirip kulak zarına iletme yolundan farklı olarak, insan kemik ve dokusundan örs/çekiç/üzengiyi titreştirme mantığına göre çalışıyor. Oldukça güvenli olan bu teknoloji, sesin hava gibi bir ortamdan kulağa iletilmemesinden dolayı dışarıdan istenmeyen kişilerin çıkan sesi duyması imkansız.

Şık Kulaksız Kulaklık BatBandOwi Sixseven tarafından tasarlanan BatBand alışık olduğumuz kulaklıklardan farklı olarak kafanın arka tarafına takılıyor. Ses de, sağ ve solda yer alan vericiler tarafından iletiliyor. Özellikle işitme kaybı olan kişiler tarafından sıkça kullanılan bu teknoloji, ses iletimi için kulak zarını kullanmadığından ileride oluşabilecek işitme kayıplarının da önüne geçebildiği gibi dışarıdaki sesleri de duya bilmenize imkan veriyor.

Şık Kulaksız Kulaklık BatBandAyrıca kemik ve dokularla işitilen ses bu sayede çok daha net ve yüksek çözünürlükte duyulabiliyor. Böylece müziğin her bir tınısını daha iyi duyarak çok daha keyifli bir ses deneyimi yaşamamızı sağlıyor. Bir Kickstarter projesi olan Batband’a, 149 dolar bağışlayarak sahip olabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin