Ana SayfaHaberSızdı!...

Sızdı! iPhone 13 Serisi, Riskli Olduğu İddia Edilen Bu iPhone 12 Özelliğiyle Gelebilir

Sızdı! iPhone 13 Serisi, Riskli Olduğu İddia Edilen Bu iPhone 12 Özelliğiyle Gelebilir

Sızdı! iPhone 13 Serisi, Riskli Olduğu İddia Edilen Bu iPhone 12 Özelliğiyle Gelebilir

Sızdı! iPhone 13 Serisi, Riskli Olduğu İddia Edilen Bu iPhone 12 Özelliğiyle Gelebilir

Yaklaşan iPhone 13 serisinin lansmanına hala birkaç ay uzağız ve şu ana kadar ekranlardan kameralara, yapı malzemelerinden yeni özelliklere kadar cihazlar hakkında çok çeşitli söylentiler duyduk. Apple‘ın yaklaşmakta olan cihazlarıyla ilgili raporlardan hangisinin doğru olduğunu kesin olarak bilmenin bir yolu olmasa da, popüler bir Apple sızıntısı, şirketin yaklaşmakta olan akıllı telefonları hakkında önemli yazılım ve donanım bilgilerini ortaya çıkardı. Şirket, yakın zamanda tıbbi cihazları etkileyebileceğini açıkladığı MagSafe teknolojisini ikiye katlayabilir.

EverythingApplePro YouTube kanalını yöneten YouTuber Filip Koroy ve Max Weinbach‘a göre, Forbes tarafından tespit edildiği üzere Apple, MagSafe teknolojisinin gelecek iPhone modellerinde yalnızca devam etmekle kalmayacak, aynı zamanda kapasitesini de artıracak gibi görünüyor. Şarj için kullanılan bu bobinler büyütülerek daha güçlü mıknatıslardan faydalanılabilir, daha önce de aktardığımız bu bobinler ters kablosuz şarj için de kullanılabilir.

Şirketin, kalp pili gibi tıbbi ekipmanlar üzerinde potansiyel olarak etkisi olabilecek mıknatıs içeren Apple cihazlarını listeleyen bir destek belgesi yayınladığını daha önce bildirmiştik. Apple’ın geçen yıl piyasaya sürdüğü iPhone 12 serisi, MagSafe teknolojisinin bir parçası olarak, kablosuz şarj cihazları veya kılıflar gibi nesnelerin onları telefonun arkasına sabitlemesini sağlayan güçlü mıknatıslar da içeriyor.

Bu arada Weinbach, daha önce yaklaşmakta olan iPhone 13 modellerinin de daha önce dahili kameranın bir parçası olarak rivayet edilen cihazlara gelebileceğini belirttiği “Video için Portre Modu” ile gelebileceğini belirtmişti. Ancak böyle bir özelliğin iPhone’lara gelip gelmeyeceği ve hangi modellerin bunu destekleyeceği henüz bilinmiyor. Apple, işlevselliği geliştiricilere açmaya karar verirse, özellik üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabilir.

iPhone 13 ile bağlantılı olarak gördüğümüz diğer söylenti özellikleri iPhone ekranı için daha küçük bir çentik, daha büyük kameralar ve daha optimize edilmiş bir işlemci. Söylentiler arasında yer alan diğer özellikler, Touch ID‘nin geri dönüşü ve daha büyük depolama kapasiteleridir, ancak Apple önümüzdeki aylarda çok beklenen cihazlarını piyasaya sürmeden hiçbir şey doğrulanamaz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin