Snapdragon 820 Şubat Ayına Kadar Samsung’a Ayrılmış Olabilir

Snapdragon 820 Şubat Ayına Kadar Samsung’a Ayrılmış Olabilir

Snapdragon 820 Şubat Ayına Kadar Samsung’a Ayrılmış Olabilir

Snapdragon 820 Şubat Ayına Kadar Samsung’a Ayrılmış Olabilir

Samsung Galaxy S7’nin beklenildiği ve sızıntıların yapıldığı bu zamanda yeni çıkan bir habere göre Snapdragon 820 şubat ayına kadar Samsung’a ayrılmış olabileceği bildiriliyor.

Zaten Samsung’un hem kendi işlemcili (Exynos 8890) ve Qualcomm’un yeni üst seviye işlemcisi olan SnapDragon 820’li 2 farklı model tanıtılacağı konuşuluyordu.

Qualcomm geçtiğimiz gün Londra’da düzenlediği Snapdragon 820 tanıtımında, Qualcomm’un mühendislik örneği telefonu ile yapılan testlerde CPU ve özellikle GPU’nun testler aracılığı ile çok güçlü olduğu görülmüştü.

Anlaşılan o ki Samsung bu performans sıçrayışını daha önceden görmüş olacak ki Galaxy S7’de Snapdragon 820 işlemcisini kullanacak. Çin dışından gelen bir bilgiye göre Samsung Snapdragon 820 Şubat Ayına yalnızca kendisi kullanacak.

Yani gelecek yılın ilk 3 ayına kadar başka bir üreticiden Snapdragon 820 işlemcili bir telefon görmeyeceğiz demek. Bunun da nedeni Samsung’un Galaxy S7 için büyük hacimli siparişi gösteriliyor.

Ancak bu iddiaların gerçek olamayacağını da belirtelim. Şubat ayında gerçekleşmesi planlanan MWC’de (Mobil Dünya Kongresi) Galaxy S7’nin tanıtılması bekleniyor.

Mart ayında da Ülkelere nakliyatın başlatılacağı düşünülüyor. Buna göre Samsung, Snapdragon 820 ile aldığı gaz ile birlikte 2-3 hafta büyük bir avantaj yakalayacak.

Ayrıca Samsung, Galaxy S7’de 3D Dokunmatik diye adlandırılan basınç algılana ekran, retina tarayıcı, USB Tip-C portu, gelişmiş kamera ve genişletilmiş depolama ile geleceği düşünülüyor.

Son olarak yine bu bilgilerin gerçeklik payı olduğunu ancak kesin olarak bu şekilde gelmeye bileceğinin de altını çizelim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin