Sony, Alpha 1’in Amiral Gemisi Aynasız Kamerasını Hindistan’da Piyasaya Sürdü

Sony, Alpha 1’in Amiral Gemisi Aynasız Kamerasını Hindistan’da Piyasaya Sürdü

Sony, Alpha 1’in Amiral Gemisi Aynasız Kamerasını Hindistan’da Piyasaya Sürdü

Sony, Alpha 1’in Amiral Gemisi Aynasız Kamerasını Hindistan’da Piyasaya Sürdü

Sony, Hindistan’da Alpha 1 veya A1 amiral gemisi full frame aynasız kamerasını piyasaya sürdü. Bu, Sony’nin şimdiye kadarki en pahalı ve en gelişmiş tüketici düzeyindeki kamerasıdır ve Sony A7S III ve A7R IV’ün en iyi özelliklerini ve daha fazlasını bir araya getirir.

Alpha 1 aynı zamanda Alpha serisinde 8K video çekebilen, kuşlar için Eye AF özelliğine sahip ilk Sony kameradır ve ayrıca Sony FX sinema kameraları serisinde gördüğümüz video için S-Cinetone renk profiliyle birlikte gelir.

Sony Alpha 1 12 Mart’tan itibaren tüm büyük çevrimiçi e-ticaret platformlarında ve perakende mağazalarında satışa sunulacak. Bu kamera, Sony‘nin diğer tam çerçeve aynasız kameralarıyla aynı E-mount sistemiyle birlikte gelir, böylece zaten sahip olduğunuz lensleri kullanabilirsiniz.

Bu kamera, film çekmek için yüksek çözünürlüklü sensörlere, hızlı seri çekimlere ve yeni nesil çözünürlüğe ihtiyaç duyan profesyonel fotoğrafçılar ve kameramanlar içindir. Sony Alpha 1, yükseltilmiş bir Bionz XR görüntü işlemcisi tarafından desteklenen yeni bir 50.1 megapiksel yığma sensörüne sahiptir.

Sony Alpha 1 ayrıca, UXGA çözünürlükte 240 fps maksimum yenileme hızı ve AF / AE izleme ile 155 tam çerçeve sıkıştırılmış RAW görüntülerin 30 fps seri çekimini ve kesinti olmaksızın 30 fps hızlı çekim yapan bir elektronik vizörle (EVF) birlikte gelir.

Sony Alpha 1‘in temel özelliklerinden biri, 8K 30 fps, 10 bit 4: 2: 0 XAVC HS videoları kaydetme yeteneğidir. Ayrıca 4K 120fps video kaydı da yapabilir. 5 eksenli vücut içi görüntü sabitleme, insanlar ve hayvanlar için geliştirilmiş gerçek zamanlı Eye AF, kuşlar için Eye AF (yalnızca fotoğraflar için), konularda daha iyi otomatik odak kilidi için AI tabanlı izleme ve S gibi gelişmiş çekim profilleri var.

Depolama için SDHC, SDXC kartları (UHS-II’ye kadar) ve CFexpress Type-A kartları destekleyen iki yuva vardır.

Sony Alpha 1‘deki bağlantı seçenekleri arasında bir Mikro-USB bağlantı noktası, Bluetooth 5.0, çift bantlı Wi-Fi, 3,5 mm mikrofon terminali ve bir LAN terminali bulunur. Şirkete göre Alpha 1‘deki pil, vizörle yaklaşık 430 çekim ve LCD ekranla yaklaşık 530 çekim için derecelendirildi. Vizörü kullanarak yaklaşık 145 dakika ve LCD ekranı kullanırken yaklaşık 150 dakika sürekli olarak video kaydedebilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin