Sony artık her yıl bir kere Z serisini çıkartabilir

Sony artık her yıl bir kere Z serisini çıkartabilir

Sony artık her yıl bir kere Z serisini çıkartabilir

Sony artık her yıl bir kere Z serisini çıkartabilir

Sony artık her yıl bir kere Z serisini çıkartmayı planlıyor olabilir. Geçtiğimiz gün MWC’de tanıtılan Xperia XA, X ve X Performance telefonlarının yanında Z serisi bir telefon da bekleniyordu.

Ancak Sony bu sene MWC’de sadece orta/üst seviye telefonlarını ve bazı multimedya cihazlarını duyurmakla yetindi.

Bugün ise Sony Almanya’nın resmi facebook sayfasında bir kişinin sorması üzerine, Barcelona’da devam etmekte olan Mobil Dünya Kongresinde Z serisi bir telefon tanıtılmayacağı, Xperia X serisi ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılanacağı bildirilmiş.

Yapılan açıklama bu şekilde, “Şuan bir Z6 tanıtılmayacak. Yeni X serisi daha erişilebilir kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayan farklı bir konsept olacak,”. (google translate yardımı ile çevrilmiştir)

Sony artık her yıl bir kere Z serisini çıkartabilir_002

Sony’nin üst seviye donanım ve tasarımla yeni bir model çıkarması ve üstüne yapılan bu açıklamanın ardından akıllara “Sony artık her yıl bir kere Z serisini mi çıkartacak?” sorusunu geliyor.

Bu iddia her ne kadar resmi olarak onaylanmasa da Xperia X Perfonmance’nin üst seviye donanımı ve tasarımı göz önüne alındığında Sony, Z serisinde olan, her altı ayda bir donanım güncelleme olayını Xperia X Perfonmance üzerinden yapmış olabilir.

Xperia X Perfonmance’nin en güçlü telefonlarda kullanılan SnapDragon 820 işlemcisi ile çıkması ve Sony’nin iyi gitmeyen mali durumu göz önüne alındığında çok yüksek ihtimalle Z serisi yılda bir kez güncelleyecek.

Şuan sadece bir iddia oalan bu bilgi yakın zamanda Sony’nin vereceği bilgiler ile daha net bir şekilde görülebilir. Umarız Sony her yıl bir kere Z serisini çıkartır da, bizde artık farklı tasarımlı ve üzerinden daha fazla uğraşılmış telefonlar görürüz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin