Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda duyurusu yaptı

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda duyurusu yaptı

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda duyurusu yaptı

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda duyurusu yaptı

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda “Huis” ile bir çok kumandayı tek bir kumanda da birleştirerek hayatımızı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda “Huis” ön tarafında yer alan IRD portu ile bütün cihazları rahatlıkla yönetebiliyor. Tasarımı ile dik olarak durabilen kumanda teknik olarak bir telefon ölçülerinde (123x68x24mm, 130gram).1,500mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan “Huis” tek şarj ile 1 ay kullanılabildiği (günde 100 kere kullanımlara gör hesaplanmış) bilgisi verilmiş.

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda duyurusu yaptı_003, Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda

Bu kullanım oranını en büyük etkisi ekranın e-ink adı verilen elektronik mürekkep tabanlı olmasına bağlanıyor. İlk olarak okuma tabletleri ile hayatımıza giren e-ink ekranlar, normal arkadan aydınlatmalı ekranlara göre çok çok daha az enerji tüketmesi ile telefonlarda, takılarda, saatlerde vb daha bir çok alanda hayatımıza girmeye başladı.

Az enerji tüketmesi ile ön plana çıkan e-ink ekranlar, bir akıllı kumanda, akıllı saat gibi cihazlarda kullanılması ile şarj sıklığını azalmasına ve bizim batarya yönünden daha rahat olmamız açısından oldukça önemli.Gelecek yıllarda yaygınlaşması planlanan Bluetooth LE teknolojini kullanan Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumandası, şuan için yayın olarak kullanılan IRD tabanlı hemen hemen bütün cihazlarla haberleşebiliyor.

Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda duyurusu yaptı_002, Sony dokunmatik e-ink ekranlı evrensel kumanda

Oldukça hoş bir tasarıma sahip olan “Huis” arayüz olarak da oldukça estetik duruyor. İlk olarak Mart ayı başlarında sadece Japonya’da çıkacak olan evrensel kumanda”Huis” JPY 27,950 (yaklaşık $250) fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin