Sony Google Asistanlı Hoparlörünü Duyurdu

Sony Google Asistanlı Hoparlörünü Duyurdu

Sony Google Asistanlı Hoparlörünü Duyurdu

Sony Google Asistanlı Hoparlörünü Duyurdu

Son dönemde popülaritesi giderek artan çevrimiçi hoparlör konseptinde Sony Google Asistanlı Hoparlörü LF-S50G ile rekabet edecek. İlk olarak Google ve Apple gibi firmalarda gördüğümüz akıllı hoparlörler, minimal tasarımlı akıllı evlerin en büyük ekipmanlarından biri olma yolunda ilerliyor.

Hali hazırda ses ürünleri konusundaki tecrübesini akıllı hoparlörlerine de aktaran Sony, LF-S50G adlı hoparlörü ile Google’ın Home‘u, Apple’ın ise HomePod‘u ile rekabet edecek. Temel olarak Google’ın asistan teknolojisini temel alan hoparlör, çevrimiçi platformlarda müzik yayını, sesli müzik isteği, ev içindeki akıllı cihazların kontrolünü, hava/saat/ürün/kişi bilgileri gibi birçok şeye Google asistan ile ulaşabiliyor.

Uzaktan algılama yeteneği ile dokunmadan bazı kontrollerin yapılabildiği hoparlör, ayrıca başka akıllı cihazlarla (telefon, tablet, televizyon vs.) bağlantı kurarak müzik çıkışı verebiliyor. Şık bir tasarıma ve kompakt bir yapıya sahip olan hoparlörün üzerinde saati gösteren OLED ekran yer alıyor.

360 derecelik sürücüler ile çevreye eşit olarak ses verebilen hoparlör su sıçramalarına karşı da dayanıklı (IPx3 sertifikası). Hoparlörde WiFi, NFC ve Bluetooth bağlantıları da bulunuyor. Güçlü özellikler ile donatılan Sony LF-S50G 200$ fiyat etiketi ile segmentine göre biraz yüksek bir fiyattan satışa çıkacak ancak ilerleyen günlerde daha rekabetçi bir fiyata çekileceğini söyleyebiliriz.

https://youtu.be/h1p9-rxitfY

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin