Ana Sayfa Haber Sony Toshiba'nın...

Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın Alabilir

Ana Sayfa Haber Sony Toshiba'nın...

Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın Alabilir

Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın Alabilir

Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın Alabilir

Sony Toshiba'nın Sensör Bölümünü Satın Alabilir, Mobil sektör başta olmak üzeri Sony Sensör pazarının oldukça büyük bir kısmına sensör sağlıyor. Dün çıkan bir habere göre Sony Toshiba'nın Sensör Bölümünü Satın Alamaya hazırlanıyor. Başta Samsung, Apple, Lg, Huawei gibi irili ufaklı bir çok mobil cihaz üreticisine sensör sağlayan Sony Toshiba'nın Sensör Bölümünü Satın alarak sensör tedarik sürecini rahatlatmaya hedefliyor.

Mobil sektör başta olmak üzeri Sony Sensör pazarının oldukça büyük bir kısmına sensör sağlıyor. Dün çıkan bir habere göre Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın Alamaya hazırlanıyor.

Başta Samsung, Apple, Lg, Huawei gibi irili ufaklı bir çok mobil cihaz üreticisine sensör sağlayan Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın alarak sensör tedarik sürecini rahatlatmaya hedefliyor.

Satın almayla ilgili kesin bir bilgi yok ancak bazı bilgilere göre Toshiba’nın Görüntü ve Sensör Bölümünü 165 milyon dolara satın almaya hazırlanıyor. Kısa bir süre sonra sonuçlanması beklenen satın alımın Toshiba’nın Japonya Oita’da sensör üretim fabrikasını Sony’ye devretmesi ile Toshiba’nın sensör işinden temelli çıkması bekleniyor.

Çoğunlukla mobil cihazlar için sensör üretimi yapan Toshiba son senelerde rekabetçi ürünler koyamaması ve satışlarının düşmesi yine satılmanın olasılığını yükseltiyor. Satıl alma il Sony zaten güçlü olduğu sensör (özellikle mobil sensör) pazarındaki eli oldukça güçlenecek.

Analistlere göre bu satın alım Sony’ye daha güçlü sensörler yapmasında da oldukça fayda sağlayacağı düşünülüyor. Çok yakında Sony Toshiba’nın Sensör Bölümünü Satın alıp alamadığı haberini alırız.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin