Sony’nin Elektronik Kağıt Ekranlı FES Watch Satışa Çıkıyor

Sony’nin Elektronik Kağıt Ekranlı FES Watch Satışa Çıkıyor

Sony’nin Elektronik Kağıt Ekranlı FES Watch Satışa Çıkıyor

Sony’nin Elektronik Kağıt Ekranlı FES Watch Satışa Çıkıyor

Geçtiğimiz sene Kasım ayında Sony’nin Elektronik Kağıt Ekranlı bir akıllı saat geliştirdiği teyit edilmişti. Dün Sony’nin Elektronik Kağıt Ekranlı FES Watch’ın satışa çıkacağı Sony’nin resmi sitesinden duyuruldu.

Sony yeni iş yaratma programı (Seed Acceleration Program) “FES Watch” ürünleri Kasım ayının sonlarına doğru satışa çıkacağını duyurdu.

FES Watch ile yeni bir moda deneyimini yaşatmayı amaçlayan firma FES saati 21 Kasım Cumartesi günü MoMA Design Store’da (Tokyo – Omotesando’da) satın alınabilecek.

Sony FES Watch’ın asıl özelliği ise kayışı dahil saatin bütün gövdesi Siyah-Beyaz renklerinde Elektronik Kağıt Ekrana sahip. FES Watch’ın bir tek kadranı değil ayrıca kayışı da farklı renk (siyah/beyaz arasında) ve modellere dönüşebiliyor.

Belki kafanızda ekran sürekli açık mı aklıyor diye bir soru işareti olabilir. Elektronik Kağıt Ekranlar, LCD ekranlardan daha farklı bir mantık işle çalışıyor. Görüntü oluşturmak için Ekranda bulunan bir çeşit mürekkep görünüyor ve böyle siyah/beya bir görüntü oluşturuluyor.

Görüntü bir kere oluşturulduktan sonra da bir daha enerji harcanmasına gerek kalmadan görüntü ekran üzerinde durabiliyor. Bu teknoloji biz daha çok E-Okuyucu tabletler de görüyorduk ancak son zamanlarda artık bu ekranı telefonlarda, çeşitli takılarda (bilezik vb) ve saatlerde görmeye başladık.

Firma tarafından bildirilen teknik özellikler ise şu şekilde; kasa Polikarbonat malzemeden imal edilmiş, kayışın/bandın malzemesi ise Poliüretan elastomer olarak belirtilmiş, 43 g ağırlık, 2 yıla pil ömrü (günde 1 kere desen değişikliği, 25 kere zaman gösterilme oranı ile), su geçirmez ve Aylık 20 saniye sapma oranı.

Fiyatı ise 29,700 JPY olarak (~242$,  ~692₺) belirtilmiş.MoMA online mağaza ve First Flight online majaza üzerinde de satışa çıkacak olan FES Watch Cumartesi günü mağazadan nakliyeye başlanacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin