Ana Sayfa Haber Sony'nin Mobil...

Sony’nin Mobil Pazarı Terk Etmeyeceğini Açıkladı

Ana Sayfa Haber Sony'nin Mobil...

Sony’nin Mobil Pazarı Terk Etmeyeceğini Açıkladı

Sony’nin Mobil Pazarı Terk Etmeyeceğini Açıkladı

Sony’nin Mobil Pazarı Terk Etmeyeceğini Açıkladı

Sony'nin Mobil Pazarı Terk Etmeyeceğini Açıkladı, Tayvan Sony Mobile'ın Genel Müdürü Jonathan Lin, Sony'nin Mobil Pazarı terk etmeyeceğini açıkladı. Son yıllarda Sony'nin mobil bölümünün zarar üstüne zarar açıklamalarının ardından kafalarda Sony'nin Mobil Pazarı Terk edip etmeyeceği konuşulmaya başlanmıştı. Son yıllarda telefon olarak çok rekabetçi olamayan sony geçtiğimiz günlerde Sony'nin sensör bölümünü mobil sensör ve sensör bölümü olarak ikiye bölmüştü. Bu gelişme Sony'nin mobil pazarda planların olduğunu gösterse de mali raporlarda mobil bölümün üst üste zarar açıklamaları telefon kullanıcılarını endişelendiriyordu. Son olarak geçtiğimiz gün Tayvan Sony Mobile'ın Genel Müdürü Jonathan Lin bu konu hakkında söyle bir açıklama yaptı;

Tayvan Sony Mobile’ın Genel Müdürü Jonathan Lin, Sony’nin Mobil Pazarı terk etmeyeceğini açıkladı.

Son yıllarda Sony’nin mobil bölümünün zarar üstüne zarar açıklamalarının ardından kafalarda Sony’nin Mobil Pazarı Terk edip etmeyeceği konuşulmaya başlanmıştı.

Son yıllarda telefon olarak çok rekabetçi olamayan sony geçtiğimiz günlerde Sony’nin sensör bölümünü mobil sensör ve sensör bölümü olarak ikiye bölmüştü. Bu gelişme Sony’nin mobil pazarda planların olduğunu gösterse de mali raporlarda mobil bölümün üst üste zarar açıklamaları telefon kullanıcılarını endişelendiriyordu.

Son olarak geçtiğimiz gün Tayvan Sony Mobile’ın Genel Müdürü Jonathan Lin bu konu hakkında söyle bir açıklama yaptı;

Üretimi bırakacağımız iddialarının tam tersine Sony, kullanıcılarına çok daha iyi ekran ve kamera deneyiminin yanında daha uzun batarya ömrü için çalışmaya devam ediyor. Gelecek yıl ortaya çıkacak yeni telefonlarımız ile mobil tarafta çok daha iyi finansal performans yakalamayı hedefliyoruz.

Bu açıklamanın yanında ayrıca geçtiğimiz günlerde çıkan haberde Sony’nin 20 yıl sonra Tayland’da yeni bir telefon fabrikası açacak olması yine Sony’nin mobil sektöre yaptığı yatırımı ve önemi görebiliyoruz.

Bir aksilik olmazsa Sony Tayland’da ki fabrikası 2016 yılında üretime hazır olacağı bildiriliyor. Bu sayede Sony’nin çok daha fazla telefon üretimi yaparak piyasaya çok daha etkili zamanlarda ve hızda piyasaya çıkacağı düşünülüyor.

Özellikle Xperia Z5 serisi ile çitayı yükselten Sony DxOmark’a göre 2015 yılının en iyi kamerası ünvanını da almayı başarmıştı. Gelen haberler ve bilgilere göre gelecek bir kaç yıl içerisinde Sony’den çok daha iyi telefon ve tabletler göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin