Ana SayfaHaberSpotify,...

Spotify, Masaüstü Ve Web Uygulamalarını Mobil Deneyimine Uyacak Şekilde Güncelledi

Spotify, Masaüstü Ve Web Uygulamalarını Mobil Deneyimine Uyacak Şekilde Güncelledi

Spotify, Masaüstü Ve Web Uygulamalarını Mobil Deneyimine Uyacak Şekilde Güncelledi

Spotify, Masaüstü Ve Web Uygulamalarını Mobil Deneyimine Uyacak Şekilde Güncelledi

Spotify daha küresel pazarlara genişledikçe, müzik akışı hizmeti de kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Bugünden itibaren, masaüstü ve web oynatıcısı için sık sık güncellenen mobil uygulamasının hissine uyması için çok ihtiyaç duyulan bir yeniden tasarımı piyasaya sürüyor. Daha temiz bir ana sayfa, düzenli kenar çubuğu ve kitaplığınızı düzenlemenize yardımcı olacak filtreler dahil olmak üzere estetik değişiklikler hoş karşılanırken, yoğun kullanıcılar için asıl öne çıkan özellikler arasında yeni çalma listesi araçları ve müzikleri ve podcast’leri çevrimdışı çalmak üzere kaydetmenize olanak tanıyan bir indirme düğmesi.

Favori parçalarınızı ve podcast’lerinizi derlemeyi seven biriyseniz, güncellemeler sizi mobil uygulama üzerinden masaüstü oynatıcıya itebilir. Bir çalma listesi oluştururken, artık müzik ve podcast’leri aramak için entegre bir arama çubuğu kullanabileceksiniz. Ayrıca açıklamalar yazabilir, resimler yükleyebilir ve parçaları mevcut çalma listelerine sürükleyip bırakabilirsiniz. Yeni kontroller, masaüstünde veya web oynatıcısında bir oynatma listesi oluşturmayı esasen kolaylaştırır ve kendinizi ifade etmenin daha fazla yolunu sunar; bu, çalma listelerini arkadaşlarıyla ve halkla paylaşmaktan hoşlanan kullanıcılara hitap etmelidir.

Bu arada, tasarım değişiklikleri arasında Spotify‘ın önerilen çalma listeleri ve yoğun rotasyonunuzla birlikte mobil uygulama ile uyumlu bir ana sayfa bulunuyor; basitleştirilmiş bir kenar çubuğu – bir “arama” aracıyla tamamlanmış – müziğinizi ve podcast’lerinizi sıralamanıza yardımcı olacak yeni filtrelerle geliştirilmiş bir “Kitaplık”; ve en iyi sanatçılarınızı ve parçalarınızı ekleyen yenilenmiş profil sayfaları. Ek ince ayarlar, sıranızı düzenleme ve masaüstü uygulamasından “son oynatılan” içeriği görüntüleme becerisini içerir.

Müziğe erişim şeklimizde devrim yaratan bir şirket için Spotify, masaüstü ve web ürününün mobil uygulamasından daha düşük olduğunu kabul ediyor. Şirket bugün yaptığı açıklamada, “Deneyimin devam etmediğini ve değişim zamanının geldiğini hissettik” dedi.

Belki de, işe gidip gelmek yerine evde dinleyen daha fazla insan olduğu için şirket, masaüstü ve web oynatıcılarına dikkat etmek zorunda kaldı. Değişikliklerin nedeni ne olursa olsun, Spotify‘ın mobil olmayan uygulamalarının önemi konusunda yeni bir kavrayışa sahip olduğu anlaşılıyor: “Her iki platformun da geleceğine inanıyoruz,” dedi Spotify, “devam edebilmesini sağlamak istiyoruz. şimdi ve gelecekte kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak. ” şeklinde açıklama yaptı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin