Ana SayfaHaberSpotify...

Spotify Uygulama İçinde Sanal Konserler Yapılacağını Duyurdu

Spotify Uygulama İçinde Sanal Konserler Yapılacağını Duyurdu

Spotify Uygulama İçinde Sanal Konserler Yapılacağını Duyurdu

Spotify Uygulama İçinde Sanal Konserler Yapılacağını Duyurdu

Canlı müzik hayranıysanız, muhtemelen geçen yıl bir noktada en az bir performans yayınlamak için para ödemişsinizdir. Herkes evde sıkışıp kaldı, müzik mekanları kapatıldı ve sanatçılar turları iptal etmek zorunda kaldı. Spotify, en son “keşfi” ile hayranlara 27 Mayıs’tan itibaren önceden kaydedilmiş beş canlı akışa erişim sunacak.

Performanslar spotify.live üzerinden her biri 15 dolara satışa sunulacak ve şirket, etkinliklerin 40-75 dakika süreceğini söylüyor. Beş hafta boyunca her hafta yeni bir konser yayınlanacak ve sanatçı sayfalarına göre, ilgili tarihlerde sabah 6 ve akşam 8’de sunulacaklar.

Spotify, aşılar başlasa ve mekanlar yeniden açılmaya başlasa bile, herkesin yüz yüze bir konsere henüz katılamayacağının farkında. Sanal etkinlikler, hayranlara sevdikleri sanatçıları evlerinin rahatlığında görme imkanı veriyor. Elbette Mandolin, Single Music, Veeps ve diğerleri gibi platformlar pandemi süresince canlı yayınlar sunuyor. Spotify oyuna biraz geç kaldı, ancak hayat “normale” döndüğünde bile evde kalmayı tercih ettiğimiz zamanlar olacak veya sevdiğimiz bir sanatçı yanımıza gelmeyecek.

Sanal konser serisi, biletli çevrimiçi etkinlikler için bir başka canlı yayın platformu olan Driift ile birlikte üretiliyor. Spotify, yaklaşan performansları bulmayı ve takip ettikleri sanatçıları takip etmeyi kolaylaştırarak “konserleri genel dinleme deneyimine daha iyi entegre edeceğini” söylüyor. Ayrıca dinleme alışkanlıklarınıza göre bildirimler sunacaktır (ilk şov için istemler bugün ortaya çıkacaktır). Şirket, gelecekteki herhangi bir etkinliğin gerçek canlı performans olup olmayacağını söylemedi, sadece dizinin önceden kaydedilmiş beş sanal konserle “başladığını” söyledi. Hizmete aboneliğiniz yoksa, yine de şovlara bir bilet satın alabilirsiniz, ancak bunu yapmak için ücretsiz bir hesap açmanız gerekir.

“Canlı” müzik 27 Mayıs’ta Mississippi’deki Blue Front Café’de The Black Keys ile başlıyor. Her Perşembe günü başka bir gösteri yapılacak. Bu sanatçılar arasında Rag’n’Bone Man (3 Haziran), Bleachers’dan Jack Antonoff (10 Haziran), Leon Bridges (17 Haziran) ve kırmızılı kız (24 Haziran) yer alıyor. Her gösteri için biletler burada satışa sunulacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin