SwiftKey Sinir Ağı Klavyesini İndirmeye Sundu

SwiftKey Sinir Ağı Klavyesini İndirmeye Sundu

SwiftKey Sinir Ağı Klavyesini İndirmeye Sundu

SwiftKey Sinir Ağı Klavyesini İndirmeye Sundu

Dünyanın ilk akıllı telefonlar için kelime tahmin klavye uygulaması olan SwiftKey sinir ağı klavyesini İndirmeye sundu.

SwiftKey, akıllı telefonlarda kaydırmak hareketleri ile kelime kelime yazı yazma ve cümlenin devamına göre uygun tahminlerde bulunması ile standardı belirleyen klavye uygulaması olarak Android işletim sistemine çıkmıştı.

Hızlı yazmamıza olanak sağlayan SwiftKey, kelime tahminleri ile oldukça popüler olmuş ve bir çok akıllı telefon kullanıcısının tercih ettiği bir klavye haline gelmişti.

Bugün SwiftKey resmi blog sitesi üzerinden Sinir Ağı klavyesi olarak adlandırdığı insanın sinir sistemi gibi yazdıklarımızı öğrenip kelime tahminini bir üst seviyeye taşıyan yeni klavyesini duyurdu.

Bu klavye sayesinde yazdığımız herhangi bir cümlenin biçimini öğrenip, bir sonraki yazacağımız başka bir yazıda böyle bir cümleye benzer bir cümle kurduğumuzda, daha önce göremediği bir kelime olsa bile uygun tahminler yapabiliyor.

Mesela “Bugün birlikte sinemaya gidelim mi?” sorusunu özel algoritması sayesinde öğrenip buna benzer bir kelime yazdığımızda “Yarın birlikte müzeye gidelim mi” gibi tahminler yapabiliyor.

Ayrıca sohbet sırasında önceden yazdığımı kelimeleri ve cümleleri algılayarak da yazdığımız konu hakkında tahminler yapabiliyor.Bir çok farklı verilerden yararlanan SwiftKey (harflere basma şiddeti, kelime ve cümle yapısı vb.) en iyi tahminleri yapmayı hedefliyor.

SwiftKey tarafından devrimsel bir klavye olarak değerlendirilen Sinir Ağı Klavyesi geleceğin klavyesini aralayan bir uygulama olarak tanımlanıyor.Bu Sinir Ağı Klavyesi ile elde edilen veriler bir sonraki klavyede kelime tahmini olarak bir sıçrama yaşatacağı vurgulanıyor.

Android 4.4 üzeri ve yalnızca İngilizce olarak çalışan SwiftKey Sinir Ağı Klavyesi şuan için alfa sürecinde olup Google Play üzerinde indirmeye sunulmuş.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin